asfasdf ×

NázorObčana.sk

Pokazená práčka nemusí skončiť na zbernom dvore. Dajte ju opraviť

 Aktuality

Prestala vám fungovať práčka? Čo s tým? Najjednoduchšie riešenie je ísť do najbližšej predajne s elektrospotrebičmi (určite máte aspoň jednu vo svojom okolí), kúpiť novú (určite ich budú mať na predajni hneď niekoľko) a starú vyviesť na zberný dvor.

28 Február
2024 18:00:33

Myslite na životné prostredie a poteší to aj vašu peňaženku

 

Otázkou však je, či takéto najjednoduchšie riešenie je aj objektívne najlepším. A hlavne, ak zoberieme do úvahy životné prostredie. Jedným z veľkých problémov týkajúcich sa životného prostredia totiž je produkcia obrovského množstva elektroodpadu.

 

A pritom práčky (a aj mnohé iné spotrebiče) sa často dajú opraviť za zlomok ceny nového kusu a následne dokážu ešte roky slúžiť. Okrem toho, že náhradné diely pre práčku sú v drvivej väčšine lacnou záležitosťou, je dobrá aj ich dostupnosť. Prispieva k tomu aj fakt, že množstvo dielov pasuje hneď na niekoľko rôznych práčok a tak nie vždy je potrebné hľadať náhradný diel určený priamo pre konkrétny model práčky.

 

Bez ohľadu na poruchu je tak viac než pravdepodobné, že pre svoju práčku rýchlo nájdete náhradný diel za priaznivú cenu. Pre lepšiu predstavu si môžeme uviesť dvojicu príkladov v podobe dvoch pomerne často menených dielov práčky.

 

Koľko vás bude stáť nové čerpadlo alebo ložisko do práčky?

 

Prvým príkladom je čerpadlo práčky. V závislosti od práčky vás môže kúpa nového čerpadla stáť zhruba 15 – 40 €. Aj v prípade hornej hranice a započítania výmeny je to stále výrazne nižšia suma ako cena novej práčky (najlacnejšie modely nových práčok začínajú v cenách nad 200 €). Nehovoriac o tom, že v niektorých prípadoch môžete takýmto spôsobom získať ešte kvalitnejšie (a tichšie) čerpadlo ako pôvodné.

 

Podobne sú na tom aj nové ložiská do práčok. Tu sa v prípade kompletných ložiskových domov pohybujeme zväčša v rozsahu 20 – 25 €. Opäť tak ide o drobné v porovnaní s novou práčkou. A ak si dáte záležať na kvalite gufera, budete mať istotu, že vymenené ložisko tiež vydrží niekoľko rokov.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: TommyStockProject / Stock.adobe.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Pokazená práčka nemusí skončiť na zbernom dvore. Dajte ju opraviť

 

Prestala vám fungovať práčka? Čo s tým? Najjednoduchšie riešenie je ísť do najbližšej predajne s e...

📅28.02.2024 0 323x 👤PRclanky

Pokrok v solárnych technológiách

 

V oblasti solárnych technológií boli ohlásené nové vývojové kroky, ktoré by mohli zvýšiť účinnos...

📅24.01.2024 0 603x 👤admin

Exoplanéta s vodnou parou

 

Astronómovia objavili exoplanétu s vodnou parou v atmosfére, čo naznačuje nové možnosti pre hľadanie m...

📅24.01.2024 0 502x 👤admin

Turecko vstupuje do vesmírneho veku

 

Prvý turecký astronaut na ISS...

📅23.01.2024 0 443x 👤admin
,