asfasdf ×

NázorObčana.sk

Všetky komponenty, čo potrebujete do Vášho počítača!

 Aktuality

Strojov, ktoré ovplyvnili a ohromili celý svet, je dnes už neúrekom a medzi nimi je určite na popredných miestach jeden, bez ktorého by sme si náš život vedeli asi len veľmi ťažko predstaviť.

07 Apríl
2017 10:35:18

Počítač je vynález, ktorý zmenil dejiny rapídnym spôsobom a patrí medzi najpoužívanejšie prístroje dnešnej doby. Pobral mnoho podôb, dostal mnoho vylepšení a ovláda mnoho vecí.

Hoci sa to zdá, ako keby tu s nami boli počítače už veľmi dlho, nie je to až tak dávno, keď sa po prvýkrát objavili v našej spoločnosti. Tak, ako ich poznáme dnes, existujú iba od tridsiatych rokov. Prvý plne elektronický počítač na svete sa volal ENIAC (Electronic Numerical Integrator And Computer). Vážil 18 ton, na chod potreboval energiu ako malá dedina, chladiť ho museli až dva letecké motory a dokázal pracovať 30 sekúnd. Spracovával 1000 – 3000 operácií za sekundu. Na porovnanie: dnešné počítače ich vykonávajú niekoľko miliónov za sekundu. Tento počítač bol vyvinutý hlavne pre vojenské účely a bol zostrojený v roku 1945. V porovnaní s dnešnými počítačmi si asi vieme predstaviť, akým tempom vývoj techniky a hlavne ľudstva napreduje.

Rozvoj počítačov však spočiatku súvisel hlavne s potrebou počítať a neskôr aj s matematikou. Už staroveké civilizácie používali svoje prsty, kamienky, abakus či počítaciu tabuľku na počítanie. Matematika však so sebou priniesla ťažšie výpočty a tak vznikli zložitejšie a prepracovanejšie prostriedky na počítanie, ako napríklad mechanizmus z Antikythéry.

Priemyselná revolúcia priniesla myšlienku zapojenia strojov do výpočtov, a preto sa objavili pokusy o výrobu mechanickej kalkulačky, ktorú najskôr vyrobil Leonardo Da Vinci, no prvú kalkulačku, ktorá vedela sčítať aj odčítať, vynašiel až Blaise Pascal. Za vynálezcu počítačov je považovaný Charles Babbage, ktorý ako prvý už v 19. storočí vymyslel princíp stroja na počítanie zložitejších výpočtov. Po uvedení počítačov v 30-tych rokoch nastal boom a viaceré krajiny zainvestovali do ich rozvoja. Počítače sa odvtedy delia na 4 generácie, ktoré sú od seba rozdielne výkonom, technológiou a rozmermi.

Po čase sa postupné znižovanie ceny počítačov prejavilo v rozšírení týchto zariadení aj do bežných domácností. Všetko sa zmenilo, keď prišiel na scénu mikroprocesor, ktorý umožnil z veľkých, obsluhou prevádzkovaných počítačov, urobiť menšie, spoľahlivejšie a oveľa neskôr aj prenosnejšie počítače.

V dnešnej dobe je počítač bežnou súčasťou každej domácnosti a čím ďalej, tým viac ľudí ho vlastní. Ak medzi nich nepatríte alebo chcete svoj starší model vymeniť za novší, s výberom na našej stránke nebudete mať žiaden problém. Ponúkame vám možnosť poskladať si ten najlepší počítač z najlepších komponentov za najlepšie ceny. Hľadajte podľa kategórií ako zvukové karty, grafické karty, procesory, pevné disky, zdroje, pamäte, chladiče, počítačové dosky či skrine alebo podľa filtra, kde si viete upresniť vyhľadávanie podľa výrobcu a záruky. Čakajú na vás zľavy, ktoré neomrzia, a taktiež rôzne príslušenstvo. Nezabudnite sa mrknúť aj na iné produkty na našej stránke, možno si k novým komponentom do PC kúpite rovno aj foťák! Pri kúpe alebo výbere vám kedykoľvek poradíme a pomôžeme! Tešíme sa na vaše objednávky!

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Umenie na stenách: Ako si vybrať obraz do konkrétnych izieb?

 

Prázdne steny nesvedčia ani vtedy, ak sa rozhodnete zariadiť si interiér v minimalistickom štýle. Ak vá...

📅12.12.2019 0 1316x 👤PRclanky

Vychutnajte si so šálkou kávy aj vstupný bonus za registráciu bez vkladu

 

Áno, presne tak. Je to jedna z najdôležitejších výhod, pre ktorú sa mnohí nadšenci športu a virtuál...

📅29.09.2019 0 1364x 👤PRclanky

Všetky komponenty, čo potrebujete do Vášho počítača!

 

Strojov, ktoré ovplyvnili a ohromili celý svet, je dnes už neúrekom a medzi nimi je určite na popredných...

📅07.04.2017 0 2967x 👤PRclanky

História pizze vo svete a na Slovensku

 

Je veľmi obľúbená a rozšírená po celom svete. Je to jedno z najznámejších talianskych jedál. Je to ...

📅14.03.2017 0 3105x 👤PRclanky

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,