asfasdf ×

NázorObčana.sk

Umenie na stenách: Ako si vybrať obraz do konkrétnych izieb?

 Aktuality

Prázdne steny nesvedčia ani vtedy, ak sa rozhodnete zariadiť si interiér v minimalistickom štýle. Ak vám steny zívajú prázdnotou, čím skôr ich vyplňte novými obrazmi. Ako sa zorientovať v ponuke a nájsť vhodné obrazy do konkrétnych izieb?

12 December
2019 18:54:19

Miestnosť

 

Viaceré e-shopy ponúkajú pre zákazníkov možnosť vyfiltrovať si z ponuky obrazov obrazy podľa konkrétnych miestností. Keď budete potrebovať pozerať obrazy do kuchyne, jednoducho si nájdete kategóriu obrazov do kuchyne. Takto si jednoduchšie vyberiete a výrazne tak skrátite čas hľadaním vhodných obrazov do konkrétnych miestností.

Štýl

 

V akom štýle máte zariadené konkrétne izby? Aj toto by ste mali zohľadňovať pri vyberaní nových obrazov. Ak preferujete minimalizmus, skôr sa zamerajte na prírodné motívy, predovšetkým les, lúky, kvety. Ak máte radi industrializmus, uprednostnite abstraktné obrazy.

Aj na veľkosti obrazu záleží. Záleží však hlavne na tom, aby obrazy pasovali k vybaveniu izieb a hlavne k dekoráciám.

Farby

 

Pri výbere nových obrazov je dôležité všímať si aké farby sú na danom obraze použité. Miestnosť by nemala hýriť veľkým množstvom farieb. Je potrebné, aby v miestnosti boli použité maximálne tri farby, v ktorých zladíte závesy, obrusy, či koberce, ale aj obrazy.

Ak máte miestnosť zariadenú v sivej a v béžovej farbe, vyberajte obrazy, v ktorých bude dominovať zelená.

Ak si chcete vybrať dobré obrazy do konkrétnych izieb, vyberajte ich hlavne podľa izieb, podľa dominantnej farby, podľa štýlu a nezabúdajte vyberať aj kvalitné orámovanie. Skvelými obrazmi najmä do obývačky sú obrazy na plátne. V menších miestnostiach oceníte obrazy s 3D motívmi, poprípade obrazy s vlastnými fotkami, tzv. fotokoláže.

Do kuchyne sa zase hodia obrazy s motívmi potravín, kávou, či bylinkami. V detských izbách sú to obľúbené detské postavičky vašich detí.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

,