asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ako si vybrať nový televízor?

 Aktuality

Televízory sú už desiatky rokov súčasťou drvivej väčšiny domácností. Aj keď (hlavne) pri mladších ľuďoch sa mení obsah, ktorý na svojom televízore pozerajú a namiesto bežných televíznych staníc uprednostňujú rôzne streamovacie platformy.

30 Január
2022 13:49:03

Aj keď (hlavne) pri mladších ľuďoch sa mení obsah, ktorý na svojom televízore pozerajú a namiesto bežných televíznych staníc uprednostňujú rôzne streamovacie platformy, záujem o televízory neklesá.

Rozhodne sa nedá povedať, že by sa z ponuky televízorov nedalo vybrať

Vidieť to aj v každej predajni s elektrospotrebičmi, ktoré ponúkajú veľké množstvo televízorov rôznych značiek, veľkostí a s rôznymi parametrami. Ako sa však v tomto neprebernom množstve vyznať?

Samozrejme, veľa záleží aj od sumy, ktorú chcete do nového televízora investovať. Pri hľadaní ideálneho televízora sa ľahko môžete ocitnúť v sumách, pri ktorých budete rozmýšľať, či tie telky majú diaľkové ovládače zo zlata, keď stoja tak veľa. Podľa čoho teda vybrať televízor, aby ste  našli ten pravý, ktorý vyhovie vašim požiadavkám?

Stanovte si maximálnu sumu. Od nej sa odvíja množstvo parametrov

Jedným z najdôležitejších parametrov je uhlopriečka. Tá ovplyvňuje vaše pohodlie pri sledovaní. Kedysi bývalo častým problémom, že televízor bol príliš malý. Teraz je problém opačný. Ľudia si často kúpia obrovskú telku aj napriek tomu, že vzdialenosť, z ktorej sa na ňu dívajú, je skôr kratšia, čo negatívne ovplyvňuje zážitok zo sledovania. Nesnažte sa preto za každú cenu vybrať ten najväčší z ponuky nových televízorov, ale dobre zvážte limity vašej miestnosti, do ktorej televízor pôjde.

Čo sa rozlíšenia týka, 4K je prakticky štandard. Pokiaľ nekupujete naozaj lacný televízor s teraz už zastaralým rozlíšením Full HD alebo naopak luxusný model za pár tisíc eur, ktorý má rozlíšenie 8K, iné rozlíšenie ako 4K ani nečakajte. Rovnako sú už štandardom aj rôzne smart funkcie, ktoré robia z televízorov domáce centrá multimediálnej zábavy.

Čo sa ďalších parametrov ovplyvňujúcich kvalitu obrazu týka, napríklad typ obrazovky a podobne, platí jednoduchá rovnica, čím lepšia technológia, tým drahší televízor. Preto je dobré si hneď na začiatku stanoviť maximálnu sumu, ktorú ste ochotný za televízor zaplatiť a následne vyberať podľa toho aké technológie televízory v danej cenovej kategórii ponúkajú.

Zdroj obrázka:

Autor: Kaspars Grinvalds / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Ako si vybrať nový televízor?

 

Televízory sú už desiatky rokov súčasťou drvivej väčšiny domácností. Aj keď (hlavne) pri mladšíc...

📅30.01.2022 0 1072x 👤PRclanky

Tipy na darčeky pre poľovníkov nielen na Vianoce

 

Na nákup vianočných darčekov už príliš času neostáva. Ak doteraz nemáte nič pre svojho partnera, u...

📅13.12.2021 0 1068x 👤PRclanky
,