asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videoreportáže: V Donecku mnohotisícovým sprievodom a koncertom oslávili druhé výročie vzniku Doneckej ľudovej republiky

 Aktuality

Cez víkend v Donecku oslavovali druhé výročie vzniku Doneckej ľudovej republiky. Oslavy sa uskutočnili taktiež v Makejevke, Ilovajsku, Šachtersku, Jenakijevu, Kirovskom, Razdolnom a iných mestách tejto republiky.

12 Apríl
2016 06:03:32

Foto: YouTube

Slávnosti v hlavnom meste republiky sa konali aj napriek tomu, že  ukrajinské delostrelectvo pokračovalo v ostreľovaní okrajových mestských štvrtí Donecku. Doneckým vojakom sa podarilo zostreliť ukrajinský dron, ktorý korigoval paľbu ukrajinského delostrelectva.

Viac ako 20 tisíc obyvateľov doneckej metropoly a hostí z rôznych regiónov tejto nepriznanej republiky prešli ulicami hlavného mesta v pestrofarebnom sprievode. Potom sa zišli na hlavnom námestí, kde sa konal míting. Prítomných pozdravili viacerí lídri tejto novej  republiky. Zablahoželal im aj predseda Národnej rady DĽR Denis Pušilin. Podčiarkol, že už dva roky Doneck je slobodný.

„Všetci si jasne uvedomujeme, prečo sme povstali. Chceme normálny život, chceme slobodu a spravodlivosť. Chceme uctievať si pamiatku našich otcov a dedov, ktorí vyhnali fašistických smradov z našej zeme. Chceme, aby sa na naše činy boli hrdí naši deti a vnuci a želáme si, aby boli hrdí aj na našu Doneckú ľudovú republiku. A preto dennodenne musíme všetci tvrdo pracovať. V žiadnom prípade nemôžeme sa vyhovárať jeden na druhého a hádzať vínu na iných: každý z nás je zodpovedný za to, čo sa tu deje, za súčasnosť a budúcnosť našej republiky. Všetci sme tu a všetci tu aj budeme! Nech žije Donecká ľudová republika,“ zdôraznil v závere Denis Pušilin.

Po skončení mítingu sa na námestí za perfektného slnečného počasia uskutočnil slávnostný koncert, na ktorom sa zúčastnili ľudoví umelci a folklórne súbory, speváci a tanečníci, akrobati a rockové kapely. Slávnostné podujatia potrvali do večerných hodín.

Videá si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1747x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2278x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2114x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1869x 👤eugenius
,