asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. G7 je to žralok s rozrezaným bruchom, ktorý sa však aj naďalej snaží požierať ďalšie ryby

 Aktuality

V Japonsku sa uskutočnil trojdňový summit G7 – už nie G8, pretože na summite z pochopiteľných dôvodov chýbalo Rusko. Stretnutie neprinieslo žiadne výsledky a konalo sa podľa scenára „dohodli sa, že sa dohodnú“...

04 Jún
2016 19:30:05

 

Foto: Facebook

Nazdar, Jožo. Čo to tam počítaš? Peniaze? Žeby ti zvýšili mzdu?

Kdeže! Na to sa nedočkám – skôr ma vyhodia z práce. Kto by dnes zvyšoval mzdy? Nie, stále mi nejde do hlavy, ako sa menia tie počty. Voľakedy bola povestná G-sedmička, potom sa z nej stala G-osmička a teraz je to zasa G-sedmička. Akurát mala svoj summit v Japonsku...

A čo je na tom čudné? Bola sedmička ekonomicky najsilnejších krajín sveta, potom do tohto klubu prijali aj Rusko a bola už osmička. Potom Rusov zasa vyhodili a opäť tam zostalo 7 štátov – USA, Veľká Británia, Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Kanada a Japonsko. Ekonomika je to iba odraz politiky. Najprv táto sedmička chcela Rusov do svojho spolku, teraz ich nechce – a ani nemôže mať, keď proti Moskve vyhlásila sankcie.

No fajn, a prečo sa teda tvária ako majstri sveta? Dobre, o sile ekonomiky USA by sa ešte dalo diskutovať, ale prečo sa ostatní členovia tohto klubu považujú za najsilnejších a najmúdrejších? Ekonomika Ruska alebo Číny je slabšia, ako tých ostatných? Pochybujem.

Je to na dlhú debatu. Veď vieš, všetko závisí od spôsobu hodnotenia. Ak počítaš podľa jedného systému, vychádza to tak, ale keď použiješ iný meter – vychádza úplne niečo iné. A navyše sa do toho zamiešala politika, sankcie, vojny, blokády a iné neresti.

Ale bolo to od organizátorov pekne, že na summit pozvali vzácnych hostí a potenciálnych významných partnerov. Keďže najsilnejšia sedmička nechce takých ekonomicky slabých trpaslíkov ako Rusko a Čína, prípadne India, Kazachstan či Brazília, tak pozvali ako vzácnych hostí prezidentov a premiérov takých hospodárskych gigantov, ako Vietnam, Laos, Čad,  Bangladéš, Indonézia, Srí Lanka, a dokonca Papua Nová Guinea! To sú skutočne mimoriadne vzácne a dôležité partneri pre G-sedmičku. Čo je tam po nejakej Číne alebo Rusku?!..

Ale už toľko neironizuj. No a čo, že pozvali tie štáty na summit? Veď budú s nimi obchodovať, spolupracovať. No a to, že nepozvali Rusov a Číňanov – veď vieš, že majú s nimi napäté vzťahy, hlavne s Ruskom. Takže nie je to žiadne prekvapenie.

No fajn. A čo vlastne dosiahli? Chceli by spolupracovať a obchodovať, ale sami odkopli najvýznamnejších partnerov. Vlastnoručne pília haluz, na ktorej sedia. Jasné, že Rusi a Číňania si preto nájdu iných partnerov. Veď to už aj robia. A nech sa nešťastná G-sedmička schádza na svojich summitoch, robí bezvýznamné vyhlásenia a podpisuje nič neznamenajúce dohody a dokumenty. Zišli sa porozprávali sa, neurobili nič a rozišli sa – všetci sú spokojní.

Prečo  neurobili nič? Prijali rad dohôd, podpísali dokumenty o spolupráci.

Aké dokumenty? Aké dohody – o tom, že sa voľakedy dohodnú?.. Prosím ťa. Tento summit bol o ničom. To by si radšej mohli sadnúť na pivo na mníchovskom Oktoberfeste – aspoň by bola sranda. To sú tiež dôležité dokumenty! Čo také zaujímavé podpísali?

Prijali spoločnú deklaráciu ohľadom sankcií voči Rusku, ukrajinských reforiem, krízy v Sýrii, medzinárodného terorizmu a korupcii – z každého rožku po trošku. Takže G-sedmička ponechala protiruské sankcie a podporila demokratické reformy na Ukrajine. To sa dalo očakávať. Sedmička vyzvala všetky strany ukrajinského konfliktu, aby úplne zastavili paľbu a aby sa čo najskôr uskutočnili voľby v jednotlivých regiónoch Doneckej a Luhanskej oblasti. Vlastne urobila to, čo bolo treba. Čo by si ešte čakal?

Nič nové a prekvapivé. Skrátka, bla-bla-bla... Jednoducho The show must go on – Divadielko musí pokračovať. Pri tejto príležitosti jeho veličenstvo Barack Prvý Obama ukončil svoje šou na summite návštevou zbombardovanej a zničenej jadrovou bombou pred 70 rokmi Hirošimy. To bolo veľmi pekné z jeho strany – teda pekné divadielko! Je to vrchol cynizmu: položil kvety k memoriálu zabitých Američanmi desaťtisíc Japoncov. Dokonca podal ruku trom Japoncom, ktorí to jadrové bombardovanie prežili! Určite ich to potešilo... A samozrejme, už tradične odmietol sa ospravedlniť za tento strašný zločin! Ako hovorím, divadlo...

Prečo? Je to obyčajná politika. Obama nemôže za bombardovanie spred 70 rokov – čo sa má ospravedlňovať? Dnes je to akýsi čudný trend: všetci žiadajú všetkých ospravedlniť sa za niečo, čo ich potomkovia spáchali pred desaťročiami alebo aj pred stáročiami. Ešte povedz, že by sa Američania mali ospravedlniť pred Indiánmi...  

No práve to by už mali urobiť pred stáročiami a zároveň poskytnúť domorodcom a skutočným obyvateľom Ameriky a majiteľom americkej pôdy Indiánom rovnaké práva a podmienky pre živobytie a zamestnanie, aby ich konečne prirovnali k tým prisťahovalcom, dobrodruhom a privandrovalcom, ktorí sa tam drzo nahrnuli v priebehu posledných 500 rokov. Lenže jedna chybička krásy: Američania to nikdy neurobia – ani jedno, ani druhé.   

Ale dobre, čo tu všetko pletieš a hádžeš dokopy – summit G7, Obamu, bombardovanie Hirošimy, protiruské sankcie a pod. Summit mal svoj program, ten program bol splnený – čo ešte chceš? Hádam, nečakal si, že G-sedmička hneď nastolí raj na zemi?

Tak to určite nie. Od tejto takpovediac spoločnosti neočakávam vôbec nič – okrem, samozrejme, nepríjemností. Čo dokázal ten summit? Nič iné, iba to, že jeho účastníci trpia morálnou a intelektuálnou impotenciu a už sa nezmôžu na nič dobré. Stále dookola mleli to isté. Nemajú žiaden plán, žiadnu perspektívu do budúcnosti. Stále vypľúvali prázdne frázy – to isté bla-bla-bla. A toto je naša svetová elita?! Chceš povedať, že títo experti dokážu urobiť niečo konštruktívne? Samozvaný svetový líder nepozná inú stratégiu, ako tlačiť prázdne farebné papieriky – doláre a skupovať celý svet. A koho sa nepodarí kúpiť, tak toho zbombarduje a zlikviduje. A ostatná šestica – to sú vystrašení psíky, ktoré iba štekajú, ale nehryzú. Tvária sa, že sú veľké, mocné a samostatné, ale vo všetkom musia poslúchať gazdu spoza veľkej kaluže a štekať na toho, na koho pán ukáže prstom. Toto je celá politika, toto je celá G-sedmička. Je mi z nej na vracanie...

Ale, prosím ťa, ty si taký radikál? Čo to melieš? Prezentuješ členov G-semdičky, ako posledných tupcov a zbabelcov. Ale vôbec nie je to tak. To sú múdri, skúsení ľudia, svetoví politici. Keby to boli tupci, neboli by tam, kde sú – je to predsa svetová elita. 

Nehovorím, že sú to poslední tupci. Možno predposlední... Možno každý z nich samostatne chápe, čo sa deje a k čomu to speje. Ale nemôže nič zmeniť a napraviť. Americký parný valec ich zdemoloval a niet úniku. Lenže pozor! Stále nám strkajú do rúk lístky na Titanic – a za drahý peniaz. Ďakujem pekne, nechcem to ani zdarma. Oni majú svoje záujmy, ale ja chcem žiť a prežiť. Nechcem sa potopiť spolu s nimi. Kde je tu radikalizmus? Iba triezvy rozum.

  

Tak fajn, potom nasleduj Le Penovú, Putina, Wagenknechtovú, Kotlebu a iných múdrejších politikov – veď sú lepší, ako G-sedmička, však? A kam sa potom dostaneš? Chceš, aby v celej Európe vypukol Majdan? Nechápeš, kam nás zavedú?

Ty máš všetko popletené. Majdan pripravili, prefinancovali, zorganizovali, uskutočnili a pokračujú v realizácii tohto „projektu“ práve múdri, inteligentní a bohabojní a usmievaví pani v kravatách a ich šarmantná „genosska“ – všetci tvoria slávnu G-semdičku. Putin, Kotleba alebo Le Penová Majdan nespackali a ani nepripravujú. Otvor si už konečne oči.

Neviem o tom, že by G-sedmička pripravovala Majdan. Myslím si, že má iné starosti a plány. Nevšimol som si, čím poškodzujú napríklad Európu alebo Slovensko.


Tým, že sa snažia zožrať všetko a všetkých. Milo sa usmievajú, na všetky strany rozsypávajú štedré sľuby, ktoré nikdy nesplnia, z takzvaných ekonomických a politických partnerov robia otrokov - a oponentov jednoducho likvidujú. To sú nenažranci, žraloky – presne tak sa správajú. V jednom filme videl som, ako rybári v oceáne chytili obrovské množstvo rýb a medzitým aj žraloka. Kým ho ťahali na loď, úplne mu rozrezali brucho a žalúdok. A čo robil ten žralok na lodi? Snažil sa zožrať všetky ryby, ktoré sa spolu s nim ocitli v sieti. Ryby mu vypadávali cez rozrezané brucho naspäť, ale aj tak on ich aj naďalej žral a žral...  Toto je presne G-sedmička: je to už smrteľne zranený žralok, ale aj naďalej sa snaží žrať ostatné ryby! Ak chceš, je to presne zrkadlový odraz aj Európskej únie a NATO, ktoré sú tiež smrteľne zranené a zomierajú, ale stále sa snažia zožrať čo najviac rýb, ktoré plávajú okolo...

Prosím ťa, to sú nejaké sci-fi, nočné mory. Kde na to chodíš? Zo svetových uznávaných a vážených politikov urobil si akýchsi pirátov či žralokov. Snažia sa spolupracovať, pomáhať sebe, partnerom a iným krajinám – načo by požierali ostatných? Nie-nie, ty si radikál a všetko vidíš v inom svetle. Obávam sa, že sa v tom s tebou nezhodneme.

Tvoja chyba. Každý si sám zvolí svoju cestu. Tí múdrejší zostávajú radšej na pevnej zemi. Nafúkanci, sprostí zbohatlíci a dobrodruhovia, ktorí si myslia, že im patrí celý svet a je im všetko dovolené, odplávajú preč na luxusnom omámenom oslepujúcimi svetlami Titanicu. Všetci vieme, ako skončia. Pán Boh ich chráň. Som realista, zostanem na pevnej zemi. Kým nie je neskoro, vráť ten lístok na luxusnú loď – nič dobré ju nečaká. Onedlho stroskotá... 


 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1857x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2412x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2213x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1986x 👤eugenius
,