asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko ukázalo, kto je na Blízkom východe pán

 Aktuality

„Prezident USA Barack Obama vyslal do Stredozemného mora hneď dve lietadlové lode, čo však v tomto regióne nestačí na získanie prevahy vo vzduchu a čo názorne predvádza Rusko útokom na Al-Tanf v Sýrii,“ píše The Washington Times.

29 Jún
2016 19:41:24

 

Foto: Facebook

Americká denník prízvukuje, že Rusko na Blízkom východe dokázalo, kto je tam pánom. Minulý týždeň sa americký F-18 pokúšal odvrátiť ruský úder proti  sýrskym povstalcom, ktorých podporuje USA. No nedokázal to, píše The Washington Times. Ruské Su-34 zbombardovali pozície povstalcov (podľa máp, ktoré poskytli USA Rusom, najbližší povstalci sa nachádzali až 300 km odtiaľ – srspol.), po čom vyletel americký stíhač F-18.

Rské bombardéri opustili zónu, no len čo sa F-18 vydal na doplnenie paliva, vrátili sa a opäť udreli, reprodukuje washingtonský text Russia Today. Obamova administrácia vyjadrila vážne znepokojenie z tohto incidentu.

„Čo sa týka bezpečnosti, pracovníci ministerstva (obrany USA) poznamenali, že údery Rusov na Al-Tanf, ktoré sa neskončili ani po  tom, ako sa USA pokúšali informovať o nich ruské ozbrojené sily..., že ide o sily podporujúce koalíciu (USA) v boji s IŠ, vyvolávajú u USA a koaličných síl znepokojenia nad bezpečnosťou“, vyhlásil tlačový tajomník ministerstva obrany USA. 

The Washington Times sa nazdáva, že incident vyjavil niekoľko vážnych problémov. Po prvé, že americké lietadlá nedokážu dlhý čas zachovávať prevahu vo vzduchu. „Prezident Obama vyslal do Stredozemného mora dve lietadlové lode, aby tam presadili jeho názor a buchli sa po prsiach pred prezidentom Ruska Vladimírom Putinom“, píše americký list.

Lenže, uvádzajú noviny, Putin „na to odpovedal zlikvidovaním zoskupenia, ktoré podporuje Ameriku“ a okato odmietol americkú vojenskú prevahu. „Vďaka tomu sa v očiach svojho národa a obyvateľstva sveta predstavil ak naozaj silný a v peknom svetle“, poznámanáva washingtonský list.

„Niečo divné je v štáte dánskom“, cituje autor článku Williama Shakespeara (ale používa slová, že aký bodrel je dánskom kráľovstve – pozn. srspol.). nazdáva sa totiž, že Rusko týmto ukázalo svetu kto je na Blízkom východe pánom. „Ešte dobre, že do konca prezidentského obdobia Obamu ostalo len niekoľko mesiacov“, nepriamo sa Rusku vyhráža otvorenou vojenskou odvetou.

Podľa vz.ru, preklad srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1670x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2188x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2041x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1797x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,