asfasdf ×

NázorObčana.sk

Test ruskej prepadovej rakety osvieži pamäť NATO

 Aktuality

Vojská protivzdušnej a protiraketovej obrany Vzdušno-kozmických síl Ruska úspešne odskúšali prepadovú raketu blízkeho dosahu systému PRO – Protiraketovej obrany.

03 Júl
2016 18:45:51

 

Foto: Facebook

Udialo sa to na pozadí príprav na samit NATO vo Varšave a priblíženia systému PRO USA k hraniciam Ruska.  Tohto pohľadu sú predmetné testy zjavným signálom, pričom osobitne pre amerických vojakov.

Testy sa konali na polygóne Sary-Šagan v Kazachstane a ich cieľom bolo „potvrdiť taktické a technické charakteristiky prepadových rakiet, ktoré sú súčasťou výzbroje VKS“. Generálporučík V. Gumennyj vyhlásil, že „prepadová raketa úspešne splnila úlohu, zlikvidujúc cvičný cieľ a zadanom čase“. Ruská strana zatiaľ plánuje využívať túto prepadovú raketu len na jej priame predurčenie, na prikrytie rajónov a objektov.

V tejto súvislosti sa v originálnom článku stránky vz.ru dvakrát pripomína fakt, že počas olympiády v Soči boli systémy S-300 (niektoré zdroje hovoria, že jeho najnovšie modifikácie sú dokonalejšie, ako S-400) rozmiestnené na lodiach. Povedané inými slovami, tieto ruské PVO komplexy sa môžu dostať pomerne blízko nielen k rumunským i poľským základniam americkej PRO a, navyše, že ďalšie špecializované modifikácie umožnia „vytvoriť námornú PRO, analogickú alebo lepšiu, ako je americký systém Aegis“.

Porovnávať tieto systémy je podľa Rusov obťažné, nakoľko USA vlastne ani nekonštruujú PRO blízkeho a stredného dosahu, predpokladajúc, že americký kontinent je uchránený od takýchto hrozieb tak zemepisne, ako aj politicky. No...?

Američania teraz plánujú v priestore Stredozemného mora vybudovať doplnkovú PRO, opierajúcu sa o Aegis a Standart. Rusi uvádzajú, že toto príliš nevadí, len musia i tu dozbrojiť svoje sily doplnkovou PRO blízkeho dosahu, ktorá nebude žiadnou „zbraňou poslednej nádeje“, ale efektívnym systémom potlačenia raketového útoku silnejších síl protivníka. Odvolať sa potom na obmedzenia a na základe toho vystaviť Rusku formálne výhrady už nebude možné.

Ruské skúšky prepadovej rakety sa konali v predvečer Varšavského samitu NATO. Na jeho programe nič nezmenia, no minimálne osviežia pamäť o základných záležitostiach – ak už nie Rumunom a Poliakom, tak určite Američanom, nakoľko tí sa v raketových technológiách a ich technických charakteristikách vyznajú.

Podľa vz.ru, preklad srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1548x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2066x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1943x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1712x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,