asfasdf ×

NázorObčana.sk

Úroveň pôrodnosti v Rusku je druhá najvyššia v Európe: vyššiu pôrodnosť majú už iba v Írsku

 Aktuality

Niektoré ruské média v ostatnom období venujú sa zaujímavému „vedeckému výskumu“: porovnávajú vývoj sankčnej vojny s pôrodnosťou v krajine. Prízvukujú, že podľa všetkých medzinárodných štandardov by mala klesať, ale situácia v krajine je opačná.

03 Júl
2016 18:48:10

 

Foto: Facebook

Ruské média poukazujú na to, že sankčná vojna pokračuje už pomaly 2 roky a Európska únia a USA vyhlásili aj ďalšie jej kolo. Ruskí novinári ironizujú, že aj napriek tomu, že na ruských stoloch v období sankčnej vojny chýbajú niektoré obvyklé európske potraviny, v žiadnom prípade to nijako neohrozilo ani zdravie krajanov, ani vývoj pôrodnosti v Rusku. V súlade s krízovými teóriami by mala klesať, ale pôrodnosť v Rusku v ostatných rokoch naopak stúpa.

Uvádzajú najčerstvejšie údaje, podľa ktorých v máji tohto roku v Rusku sa narodilo o 7 400 detí viac, ako vlani - v máji r. 2015. Ruské média pripomínajú viaceré katastrofické scenáre západných expertov a médií o tom, že v období krízy a sankčnej vojny pôrodnosť v Rusku dramaticky poklesne a počet novorodencov bude katastrofálne zaostávať za počtom občanov, ktorí sa pobrali na druhý svet. Prízvukujú, že napriek všetkým predpovediam západných expertov ruský ľud sa vôbec nechystá vymierať.

Uvádzajú niekoľko historických štatistík. Po rozpade ZSSR, v období „šokovej terapie“ v r. 1992-93 pôrodnosť v Rusku sa znížila o 23 %, ale úmrtnosť naopak sa zvýšila o 27 %. V následku ekonomickej krízy a defoltu v r. 1998 pôrodnosť hneď poklesla o 6 % a dosiahla historické minimum, úmrtnosť v r. 1999-2000 sa naopak zvýšila o 12,5 % a fakticky dosiahla úroveň obdobia pred druhou svetovou vojnou, keď v Rusku ešte nepoznali antibiotiká. .

Podobnú pohromu západní a zaoceánski experti očakávali aj počas tejto sankčnej vojny. Opak bol pravdou a pôrodnosť v Rusku už niekoľko rokov za sebou stúpa. Ruskí odborníci prízvukujú, že nárast pôrodnosti v Rusku nezabezpečujú migranti, ale domáce obyvateľstvo. Pracovná migrácia v Rusku sa znížila, ale pôrodnosť ide hore. Analytici zdôrazňujú, že nárast pôrodnosti  v Rusku v priebehu ostatných 10 rokov zabezpečujú etnickí Rusi.

V máji tohto roku najviac detí sa narodilo v Severozápadnom, Centrálnom a Povolžskom federálnych okruhoch a v Orlovskej, Leningradskej, Smolenskej a Kirovskej oblastiach. Ruské média poukazujú na to, že v súčasnosti v Rusku je druhá najvyššia pôrodnosť v Európe. Najviac detí sa rodí už iba v Írsku. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1856x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2408x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2208x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1983x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,