asfasdf ×

NázorObčana.sk

Už aj Cyprus žiada zrušiť sankcie voči Rusku. Touto otázkou sa tunajší parlament bude zaoberať 7. júla, pripravuje rezolúciu o zrušení sankcií

 Aktuality

Cyperský parlament vo štvrtok, 7. júla, sa bude zaoberať rezolúciou o zrušení sankcií voči Rusku. Domáce média prízvukujú, že za zrušenie sankcií je nielen väčšina obyvateľstva, ale aj väčšina poslancov cyperského parlamentu - 59 poslancov.

04 Júl
2016 20:12:39

 

Foto: Facebook

Iniciátorom tejto rezolúcie sa stala komunistická Progresívna strana cyperských pracujúcich,  ktorá má druhú najväčšiu frakciu v cyperskom parlamente. Členovia tejto strany vyzvali vedenie krajiny „zaúradovať“ prostredníctvom cyperských poslancov v rámci Európskeho parlamentu a dosiahnuť, aby sa Europarlament začal zaoberať rezolúciou o zrušení protiruských sankcií. Vysvetľujú to užitočnosťou hospodárskej a inej spolupráce s Ruskom.

Vedenie Progresívnej strany cyperských pracujúcich poukázalo na potrebu obnovenia exportu cyperských tovarov na ruský trh a kritizovalo konanie Bruselu, ktorý zapríčinil zhoršenie obchodných a hospodárskych vzťahov s Ruskom. Prízvukuje, že sankčná vojna vždy poškodzuje obidve strany a najväčšou hlúposťou je pokračovať v sankčnej vojne v období hospodárskej a migračnej krízy.

„Sankcie uvalené vedením Európskej únie na Rusko sú kontraproduktívne a v žiadnom prípade pozitívne neovplyvnili riešenie krízy na Ukrajine. Naopak, veľmi negatívne ovplyvnili hospodársku a politickú spoluprácu medzi Ruskom a členskými krajinami EÚ. Bezpochyby Cyprus musí znášať značné straty, ktoré vôbec neinicioval a ani nechcel zhoršenia vzťahov s Ruskom a prerušenie hospodárskej spolupráce,“ podčiarkol jeden z lídrov Progresívnej strany cyperských pracujúcich Georg Lokaides, ktorý je hlavným iniciátorom schválenia rezolúcie za zrušenie sankcií voči Rusku.    

Jeho iniciatívu otvorene podporil primátor mesta Limassol Andreas Christu. „Už dlhšie tvrdím, že sankcie nikomu nepriniesli žiadnu výhodu, ale naopak značne skomplikovali život jednoduchým ľuďom. Zbytočne zhoršili vzťahy medzi našimi krajinami. Iniciátori sankcií museli si od samotného začiatku uvedomovať, že sankcie nemôžu  nepriniesť žiadne pozitívne výsledky. Iba otravujú medzinárodný život. Myslím si, že táto protisankčná rezolúcia bude schválená a podporí ju väčšina poslancov. Ani jeden obyvateľ Cypru nepodporuje sankcie – a vôbec nezáleží na tom, či je priaznivcom tej alebo inej politickej strany. Táto rezolúcia je prejavom vôle celého nášho ľudu,“ zdôraznil.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1516x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2044x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1922x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1695x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,