asfasdf ×

NázorObčana.sk

Valerij Pjakin: Erdoganoví „ospravedlnenie – neospravedlnenie sa“ a ako minister obrany odvrátil štátny prevrat

 Aktuality

Vo svojom tradičnom týždňovom komentári známy ruský analytik Valerij Pjakin rozoberal, čo znamenalo ospravedlnenie sa Erdogana a či ozaj to bolo ospravedlnenie sa, vyzýval ku zachovaniu tradičnej ruskej rodiny, hovoril o Baltickej flotile atď

12 Júl
2016 19:13:40

 

Foto: YouTube

Erdoganové „ospravedlnenie sa – neospravedlnenie sa“

V úvode Pjakin odpovedal na otázku moderátora, ako to bolo s „ospravedlnením sa“ Erdogana, ktoré vlastne ani nebolo, ale Putin odvolal sankcie voči Turecku. Ruský analytik poukazuje na to, že je to dosť zamotaná situácia a všetko vôbec nie je také jednoznačné. „Ak to zoberieme od podstaty, tak ospravedlnenie sa Erdogana naozaj nebolo. Je to dôležitá otázka. Putin vždy hovoril o ospravedlnení zo strany Turecka, Ankary, ale nie od Erdogana,“ prízvukuje.

„O čom to teda je? Ak má byť ospravedlnenie sa, tak mali by sa dodržať určité podmienky. Po prvé, je to kompenzácia za zostrelené lietadlo. Turci hovoria: Nech nám napíše rodina zostreleného letca, posúdime túto otázku a určime nejakú kompenzáciu.“ O akej kompenzácie hovoria? Ide o materiálnu náhradu škody. Sú to odlišné veci. Zahynul člen rodiny, živiteľ rodiny.  Takže turecká strana by mala hovoriť o doživotnej penzii pre každého člena rodiny bez akýchkoľvek podmienok. Navyše žiadne prosby zo strany rodiny letca nie sú potrebné. Prečo ide iba o pilota? A čo námorný pešiak, ktorého z viny Turecka tiež zabili? V tomto prípade by sa malo jednať o doživotnú penziu pre všetkých členov rodiny. Pričom rozmer penzie bude ukazovať stupeň úprimného kajania sa vedenia Turecka. Opakujem, Turecko bez akýchkoľvek podmienok by malo uhradiť škody za zostrelené lietadlo a určiť doživotnú penziu všetkým rodinným príslušníkom pilota a príslušníka námornej pechoty,“ vysvetlil Pjakin a podrobne porozprával, akým spôsobom by to Turecko mohlo zariadiť.

Ďalej Valerij Pjakin vysvetlil, akým spôsobom sa Erdogan ospravedlnil: „V oficiálnom liste bolo uvedené, že Turecko ľutuje o strate ruského pilota, ale v žiadnom prípade tam nebolo „prepáčte“ alebo „ospravedlňujeme sa“ – a to je obrovský rozdiel.“ Poukazuje na to, že tento list bol zverejnený na portálu tureckého prezidenta aj v angličtine a bolo tam jasné uvedené: „ľutujeme“, ale nie „ospravedlňujeme sa“. Pripomína mimoriadne zaujímavú skutočnosť“ „Najprv slova o ospravedlnení sa boli uvedené v informácii svetoznámej britskej agentúry Reuters“ a až potom došlo k zmene v texte na portálu tureckého prezidenta a tieto slová sa v skutočnosti objavili aj tam. Je to neuveriteľné!“ usmieva sa Pjakin.

„Takže predsa sme od Turecka ospravedlnenie dostali. Pritom bolo dosiahnuté takým spôsobom, ktoré Erdogan nikdy Rusku nezabudne a Rusko si to musí tiež vždy pamätať. Erdogana verejne zahanbujúco prehli cez koleno a preto to nikdy Rusku neprepáči. Lebo Putin cez nadnárodné mechanizmy „ukázal“ Erdoganovi kde je jeho miesto.“ Pjakin pripomína, že svetové média hovoria o úplnej kapitulácii Erdogana, o jeho ponížení a o tom, že hrdý turecký prezident to Rusku ozaj nikdy neodpustí. Prízvukuje, že Rusko sa nebude miešať do vnútorných záležitostí Turecka, ale USA sa vynasnažia udržať Erdogana pri moci, pretože potrebujú mať v Turecku spojenca v boji proti Rusku.  

Ďalej Pjakin podrobne vysvetľuje príčiny teroristického činu v Istambule. Bola to odveta za to, že Erdogan sa pokúsil aspoň trochu zlepšiť vzťahy s Ruskom. „Neviem, čo bolo v Erdoganovom liste v turečtine, ale v anglickom variante sa predsa objavilo „prepáčte“. Takže Erdogan sa predsa ospravedlnil – aj keď až potom, keď dostal „kopanec“ od Západu. Ale predsa... Teraz Turecko by malo bez akýchkoľvek podmienok uhradiť spôsobené škody za zostrelené lietadlo a vyplácať dôstojnú doživotnú penziu všetkým členom rodín letca a vojaka, ktorí zahynuli,“ prízvukuje.  

V závere komentáru na túto tému Pjakin podčiarkol, že súhlasí s konaním Vladimíra Putina, ktorý trvá na tom, že proti ozbrojencom DAISu /ISILu/ musia bojovať nielen ruskí vojaci, ale aj ozbrojené sily tých krajín, ktoré vlastne vytvorili a podporovali islamistov – teda USA a Turecka. 

Situácia v ruskom Baltickej flotile

Moderátor prečítal ďalšiu otázku divákov /čas - 16. 10/ o tom, prečo ruský minister vnútra odvolal jedného z veliteľov Baltickej flotile a čo sa vlastne deje v ruskom námorníctve. Valerij Pjakin tvrdí, že takto sa dokonca podarilo odvrátiť štátny prevrat. „Nie je tajomstvom, že medzi ruskými generálmi a admirálmi sú aj takí, ktorí považujú za urážku, že ruskí námorníci ešte stále plávajú na ruských lodiach a že tieto lode sú dobre udržiavané... Podľa nich majú námorníci radšej pracovať na ich chatách a domoch a ruské lode môžu aj zhrdzavieť. A potom nech ich predajú ako kovošrot a získané peniaze si taký admirál schová vo vlastnom vrecku. Čiže to, že Putin obnovuje silu námorníctva je pre týchto admirálov osobnou urážkou, aj keď seba považujú za patriotov,“ tvrdí Pjakin.

Pripomína, že niektorí vojenskí velitelia považovali štátny majetok za vlastný a nebáli sa kradnúť. Keby išlo do tuhého, mali by výhovorku: „To všetko rozkradol Putin a jeho ľudia“. Teda mali by dobrú zámienku v prípade organizácie štátneho prevratu. Pjakin podrobne porozprával o tom, ako sa vedenie ministerstva obrany Ruska snaží vyriešiť tento dlhoročný problém.

Zachová sa normálna tradičná ruská rodina?

Ďalej Pjakin reaguje na otázku divákov /čas – 25.25/, ktorí sa pýtajú, či bude zachovaná tradičná ruská rodina alebo detí budú dávať do výchovy aj homosexuálom. Pjakin tvrdí, že je to celospoločenská otázka a vyriešiť ju môže iba zjednotenie všetkých progresívnych síl spoločnosti – bez rozdielu politického, náboženského, národnostného a pod. Ruský analytik tvrdí, že treba zachovať tradičnú rodinu. Dokonca túto otázku dáva do veľmi vysokej polohy: kto je za Rusko a kto proti? Podľa neho, za Rusko sú tí, ktorí sú aj za tradičnú rodinu. „Treba zachraňovať budúcnosť Ruska – treba zachraňovať detí,“ vyhlásil v závere Valerij Pjakin.

Európska únie bez Veľkej Británie, ale s Bieloruskom

Ďalej moderátor pripomína /čas – 29.50/, že britský denník The Sun zverejnil článok, na ktorom je vyobrazená mapa „novej EÚ“ – bez Veľkej Británie, ale s Bieloruskom... Valerij Pjakin hovorí o klasickej konšpirológi a o tom, ako a prečo sa západní politici snažia „prekresliť“ súčasnú mapu Európy.

V závere Valerij Pjakin sa venuje situácii v Doneckej a Luhanskej republike a odpovedá aj na ďalšie otázky divákov.  

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1670x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2188x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2041x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1797x 👤eugenius
,