asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruský analytik Valerij Pjakin o Brexite, štátnom prevrate v Turecku, teroristických činoch vo Francúzsku a Nemecku a čudnej britskej vláde

 Aktuality

Známy ruský analytik Valerij Pjakin vo svojom pravidelnom komentári venuje sa najhorúcejším aktualitám vo svete. Minulý týždeň to predovšetkým bol štátny prevrat v Turecku a nový teroristický čin v Nemecku.

24 Júl
2016 19:10:02

 

Foto: YouTube

V úvode trochu „medituje“ na margo toho, čo čitatelia a diváci považujú za najdôležitejšie udalosti. Hovorí, že to nebol prevrat v Turecku, teroristický čin v Nice alebo návšteva Johna Karryho v Rusku, ale najdôležitejšia udalosť týždňa sa odohrala 13. júla v „provinciálnom“ meste Londýn – a to odstúpenie starej britskej vlády a nástup novej premiérky. Hovorí, že Cameron svoju úlohu splnil a „veselo a s piesňou“ odchádza.

Vysvetľuje, prečo média si príliš nevšimli túto udalosť. Pripomína, že Brexit podľa svojho významu je analógiou Waterloo. Následkom bitky pri Waterloo bolo vytvorenie štátu Belgicko, ktorý sa neskôr štátom Európskej únie, jej hlavným mestom a zjednotil Európu. Aby vzniklo Belgicko, treba bolo zlomiť Francúzsko. Na to potrebovali 100 dní. Presne tak je to aj v prípade Brexitu – tiež potrebovali 100 dní, aby po referende odstúpila britská vláda. Podrobne vysvetlil 4 príčiny vzniku Brexitu.

Ďalej hovorí o prvých chybách novej britskej premiérky a o tom, že nie je možno porovnávať „rodinu“ homosexuálov a tradičnú klasickú rodinu. Kritizuje zmenu postojov Borisa Johnsona v tejto oblasti. Tvrdí, že celá nová britská vláda je neschopná a slabá – okrem nového ministra financií Hammonda. Novú britskú vládu označil za vládu z úbohých lokajov.

Ďalej komentuje teroristický útok v Nice 14. júla – práve na francúzsky štátny sviatok. Poukazuje na to, že ruský prezident varoval Západ a navrhoval spoluprácu v boji proti terorizmu. Vysvetľuje, prečo Západ nechce spolupracovať: „Európa nemá zdroje a suroviny, ale Rusko má. Západ prejedol svoje zdroje a nerobí nič iné, iba sa snaží zničiť Rusko a dostať sa k týmto zdrojom a surovinám. A keby sa dostal, tak preje aj tieto zdroje a keď v Európe už nezostane nič, všetci začnú zožierať všetkých,“ vysvetlil.

Taktiež vysvetľuje, čo a prečo sa deje v Sýrii. Hovorí o tom, čo v Sýrii robí Rusko a čo robí USA. Komentuje štátny prevrat v Turecku, pozíciu a postavenie Erdogana a tureckej armády, kontrolovanej Spojenými štátmi. Komentuje nepokoje v Kazachstane a Arménsku.     

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2016x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2570x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2360x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2105x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,