asfasdf ×

NázorObčana.sk

Expert: Ako môže Rusko odvetiť na novú atómovú bombu USA?

 Aktuality

Zmodernizované atómové bomby B61-12 začnú byť dodávané taktickému letectvu USA v Európe začiatkom roku 2018. Samozrejme, Kremeľ bude nútený na tieto hrozby odpovedať.

07 August
2016 12:30:45

 

Foto: Facebook

Dôstojnou odpoveďou na to zo strany Ruska môže byť dovybavenie operačne-taktických raketových komplexov „Iskander“ atómovými hlavicami, nazdáva sa Konstantin Sivkov z ruskej Akadémie geopolitických otázok.

„Samotná bomba sa neprerába, modernizujú sa jej rôzne bloky, konkrétne sa zdokonaľuje jej aerodynamický tvar. Toto si nevyžiada veľa času – maximálne poldruha roka, a začnú sa dodávky do výzbroje. Zo strany Ruska je na to len jedno protiopatrenie – skonštruovanie atómovej hlavice pre raketový komplex „Iskander“, iná efektívna odpoveď neexistuje“, povedal Sivkov.

Zároveň dodal, že bomba B61-12 – je taktickou atómovou muníciou, ktorá sa vyznačuje neobyčajne vysokou presnosťou, odklon od cieľa neprevyšuje niekoľko metrov. Nová bomba umožní efektívne a presne bombardovať dobre chránené veliteľské stanoviská, ktoré sa dajú vyradiť z činnosti len presným úderom atómovej bomby, pretože sa nachádzajú vo veľkej hĺbke.

„Produkcia týchto bômb podstatne rozšíri možnosti taktického letectva USA na zbavovanie riadenia vojsk, čiže na ničenie najochraňovanejších veliteľských stanovísk strategickej úrovne. Predchádzajúca modifikácia týchto bômb je dnes rozmiestnená v Európe a teda niet pochybností, že USA tam dodajú aj zmodernizovanú verziu“, zdôraznil Sivkov.

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

,