asfasdf ×

NázorObčana.sk

Boulevard Voltaire: Francúzskemu prezidentovi treba vyhlásiť ultimátum – buď sa dohodne s Ruskom alebo nech odstúpi

 Aktuality

„Rusko zachránilo celý svet pred nacizmom počas druhej svetovej vojny. Teraz ponúka Západu priateľskú ruku a spoluprácu. Navrhuje spoločný boj proti islamizmu a terorizmu. A Európa musí prijať tento návrh, inak novú vojnu nemusí prežiť.“

24 August
2016 19:41:24

Foto: Facebook

S podobným dosť nediplomatickým vyhlásením vystúpil francúzsky pravicový portál Boulevard Voltaire. Tento portál v r. 2012 vytvoril známy novinár Robert Ménard, jeden zo zakladateľov medzinárodnej občianskej organizácie Reportéri bez hraníc, a novinár Dominique Jamet. Tento portál je orientovaný na slobodu slova a nezávislé novinárske vyšetrovania a komentáre.

„V r. 1939, keď sa začala druhá svetová vojna, Francúzsko sa ani nemienilo pripravovať na túto vojnu a práve ruský, teda celý sovietsky ľud mal najväčšie straty na životoch. Urobil všetko, aby oslobodil celý svet. Aby sa nezopakovalo to, čo sa stalo vtedy, svet by mal prijať ruku, ktorú podáva Rusko,“ prízvukuje portál.


„Mali by sme prestať vyhadzovať slová na vietor. Dnes máme s ruským ľudom spoločného nepriateľa. Je to radikálny islamizmus a neoliberálny globalizmus. Na prvý pohľad, sú to odlišné veci, ale v skutočnosti sú to iba obidve ruky toho istého monstera – rakoviny na tele moderného sveta. Sú to multinárodné elity, ktoré vlastnia obrovské peniaze,“ prízvukujú autori článku v Boulevard Voltaire.

„Rusko zvíťazilo v strašnej občianskej vojne a zdolalo islamistov na Kaukaze v r. 1994 – 2000. Pritom džihadistov vtedy financovali monarchie z Perzského zálivu. Organizáciou konfliktu sa zaoberala CIA za podpory drvivej väčšiny západných médií. A za tým víťazstvom stoji samotný Vladimír Putin,“ prízvukuje francúzsky pravicový portál.

„V súčasnosti ruská armáda úspešne pomáha sýrskemu ľudu v jeho hrdinskom boji proti ISILu a iným barbarom. Strýčko Sam však nielen nedovolil Francúzsku pripojiť sa k Rusku v tomto boji, ale zabránil aj tomu, aby Francúzsko splnilo svoje záväzky vo veci s Mistralmi. Bohužiaľ, naši lídri sa nachádzajú na opačnej strane barikád. Prioritou francúzskeho vedenia vždy bolo víťazstvo nad Bašarom Asadom, preto dodávalo zbrane pre Front an Nusra, ktorý je filiálkou Al Kaidy v Sýrii,“ vysvetľuje portál. 

„Pripomenieme, že iba prednedávnom pri príležitosti summitu NATO európski lídri s nadšením stretli šéfa zločineckého ukrajinského štátu – a to práve vtedy, keď jeho neonacistické batalióny strieľali na civilistov na Donbase. Navyše sa rozhodli posilniť prítomnosť aliancie blízko ruských hraníc. Zároveň Západ sa zaťahuje do konfliktu, ktorý Európa nemusí prežiť,“ varujú francúzski novinári.

 
„Vladimír Putin už veľa razy navrhoval európskym lídrom vytvorenie spoločného frontu v boji proti svetovému terorizmu a jeho spojencov. Keďže si Putin uvedomil, že náš prezident  nechce si ho vypočuť, obrátil sa rovno na francúzsky ľud – presne tak, ako to často robí vo svojej krajine. Putin je v dialógu so svojim ľudom – a to bez toho, aby do celej tejto veci musel zapájať štátnu mašinu, časť ktorej je skorumpovaná a časť je spojená so západnou oligarchiou,“ dodáva.


„V súčasnosti Západ nemá právo zopakovať tragédiu r. 1939. Nemôže zasa, ako aj vtedy, odmietnuť priateľskú ruku, ktorú mu podáva Rusko. Francúzsky prezident si musí zvoliť, dokonca mu treba vyhlásiť ultimátum: buď spojenectvo s Ruskom, alebo demisia,“ zdôrazňuje v závere francúzsky pravicový portál Boulevard Voltaire.

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2139x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2705x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2461x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2216x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,