asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mária Zacharovová skritizovala informácie Reuters o „krachu turistickej sezóny“ na Kryme a obvinila agentúru z klamstva

 Aktuality

Hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Mária Zacharovová skritizovala článok, ktorý zverejnila agentúra Reuters, ktorá uviedla, že Krym má hospodárske problémy a turistická sezóna je prepadákom. Zacharovová tvrdí, že je to lož.

27 August
2016 20:10:11

 

Foto: YouTube

Ako obvyklé, nedávala si servítku pred ústa a obvinila západných kolegov v otvorenom klamstve. Podčiarkla, že v článku Reuters sú mnohé fakty, ktoré sú, jemne povedané, prekrútené a informácie nezodpovedajú skutočnosti. „Krym aj naďalej zostáva jednou z najžiadanejších a najobľúbenejších dovolenkových destinácii Rusov a Ukrajincov. Svedčia o tom štatistiky a informácie v médiách ako aj na sociálnych sieťach. A počet návštevníkov sa  každoročne zvyšuje. Taká je pravda,“ podčiarkla.

Pripomenula, že všetky informácie o krachu turistiky na Kryme alebo o poklese návštevnosti sú klamstvami. „Aký krach turistickej sezóny? Doteraz polostrov navštívili takmer 4 milióny turistov. Veď je to o 26,1% viac ako v minulom roku. Viac ako o štvrtinu. Je to krach? Akosi si to v agentúre Reuters prestrelili a realita sa odlišuje od tvrdení západných novinárov. Podľa predpovedí expertov ku koncu tohto roka počet návštevníkov dosiahne 6 miliónov. Aj ja som v tom presvedčená, že sa tak stane, aj keď, samozrejme, nie som odborník,“ dodala.

Prezradila, že tento rok v lete osobne navštívila Krym, videla všetko na vlastné oči a nepotrebuje si čítať nepravdivé informácie v západných médiách. Prízvukovala, že turistický ruch na Kryme sa určite rozvíja pozitívne a prišli tie lepšie časy. V súčasnosti krymské hoteli, penzióny a rekreačné zariadenia sú obsadené na 75%. A Reuters uvádza, že zívajú prázdnotou! Sú to jednoducho klamstvá,“ prízvukovala ruská diplomatka.

Poukázala aj na veľmi pozitívny podľa jej slov ukazovateľ: stále rastie počet turistov a rekreantov prichádzajúcich zo susednej Ukrajiny. „Tento rok sa 2,2-násobne zvýšila osobná doprava cez hraničné priechody s Ukrajinou a k 1. augustu tak na Krym prišlo 1,7 milióna ľudí. Počet ukrajinských turistov stále narastá a dosahuje úctyhodných 15% z celkového zahraničných návštevníkov, ktorí navštívili polostrov. V minulom roku to bolo o tretinu menej – iba 10%. Potom neviem pochopiť, ako môže „Reuter“ vypustiť informácie o krache turistickej sezóne na Kryme? Kde na to chodí? A vôbec - poznajú títo novinári situáciu a presné čísla? Ale ak  poznajú, ako mohli dospieť z názoru, že turistická sezóna utrpela fiasko? Nepoznajú situáciu alebo klamú?“ povedala Zacharovová.

Ironizovala, že vôbec sa nedá pochopiť, akú metódu si zvolil kolega z Reuters, aby spočítal návštevnosť v reštauráciách. Tvrdí, že to bola veľmi zlá metóda. Práve preto Reuters zverejnil také nízke čísla. „Možno v reštauráciách nebolo veľa zákazníkov - ak ste ich navštívili cez deň, keď sú všetci ostatní na pláži! Krym je to predovšetkým more, takže cez deň sú všetci na plážach, kúpu sa. Poprechádzajte sa, napríklad, večer v Alušte a pokúste sa nájsť voľne, vopred nerezervované miesto niekde v reštaurácii. Potom to by už boli iné štatistiky,“ ironizovala Mária Zacharová.

Prízvukovala, že Krym navštevuje veľa ľudí. Pripomenula, že iba letisko v Simferopoli k dnešnému dňu obslúžilo viac ako 3,5 milióna cestujúcich. Žiaden krach alebo zníženie počtu cestujúcich. „Naopak nárast v porovnaní s predchádzajúcim rekordným rokom dosiahol 5% - to znamená, že aj tento rok bude prekonaný rekord návštevnosti Krymu – aký krach? A to ešte turistická sezóna neskončila – veľa ľudí príde sem aj koncom augusta, v septembri a októbri,“ zdôraznila v závere hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Mária Zacharovová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1857x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2412x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2213x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1986x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,