asfasdf ×

NázorObčana.sk

Dmitrij Medvedev: „Rusko je to krajina, ktorá sa nikdy nevzdala svojich a nikdy svojich neopustí, ako tomu bolo v Južnom Osetsku a na Kryme“

 Aktuality

Rusko ako silný a vplyvný štát bude obhajovať práva a záujmy svojich spoluobčanov kdekoľvek na svete, prisľúbil premiér Dmitrij Medvedev.

01 September
2016 18:47:23

 

Foto: YouTube

Hlava vlády sa zúčastnil Svetového fóra ruských krajanov, na ktorom bolo prítomných viac ako 300 delegátov zastupujúcich 30 miliónov našich občanov, ktorí žijú v zahraničí. Každý opustil svoju vlasť z rôznych dôvodov. Niektorých odviezli rodičia čo najďalej od prevratných udalostí 20. storočia, iní odišli študovať a zostali na novom mieste, ďalší opustili Rusko hľadajúc prácu. „Ale všetkých nás spája jedna vec – láska k našej krajine, jej kultúre, jej jazyku a pozorný vnímavý postoj k tomu, čo sa tu u nás deje,“ povedal Dmitrij Medvedev.

Najdôležitejšou úlohou štátu zostáva ochrana práv a záujmov ruských občanov v zahraničí. To je cieľom činnosti ministerstva zahraničných vecí, príslušných rezortov a početných mimovládnych organizácií. „Je dôležité, aby zjednotili sily, pokiaľ ide o pomoc našim občanom,“  zdôraznil premiér. Takúto pomoc potrebujú matky, ktorým v cudzej krajine odnímajú deti, ruské školy v ktorých násilne menia vyučovací jazyk, a tiež občania, nespravodlivo odsúdení na území iných krajinách.

„Budeme hájiť vaše práva a záujmy kdekoľvek na svete, poskytneme vám ochranu pred diskrimináciou, proti útlaku zo strany miestnych orgánov a organizácií, ak to bude nutné, budeme nápomocní pri riešení sociálnych otázok, vrátane dôchodkového zabezpečenia a zdravotného poistenia, poskytneme všestrannú pomoc,“ uistil premiér.

„Rusko je silný a vplyvný štát, a my sme povinní chrániť našich ľudí, našu občiansku príslušnosť, našu históriu a kultúru. Vyjadrím sa trochu pateticky, ale pre mňa je to veľmi dôležité. Chcem, aby ste rovnako, ako všetci ostatní občania našej krajiny, cítili každú minútu, že za vami je Ruská federácia, krajina, ktorá sa nikdy nevzdala svojich,“ povedal Medvedev, a musel prerušiť prednes kvôli búrnemu potlesku, „...a nikdy svojich neopustí, ako tomu bolo v Južnom Osetsku a na Kryme.“

V rámci pomoci krajanom Rusko naštartovalo program dobrovoľného presídlenia občanov z iných štátov. V tomto roku s využitím tohto programu prišiel do vlasti pol miliónty Rus. „Väčšina ľudí prichádza z Ukrajiny. Utekajú pred hrôzou posledných rokov a hľadajú život v mieru. Dúfajú v pomoc Ruska, jeho podporu a ochranu. Pre nich Rusko bolo vždy, a teraz sa aj stane – druhou domovinou“. Preto naša krajina poskytuje presťahovalcom strechu nad hlavou, zdravotnú starostlivosť, prácu a deťom normálne podmienky pre kvalitné vzdelávanie,“ zdôraznil.

Veľká úloha patrí masmédiám v ruskom jazyku. V 70. krajinách po celom svete pôsobí viac ako tri tisícky médií ktoré sa snažia hovoriť pravdu o Rusku, ako sa vyjadril Medvedev „neprikrášľujúc pravdu, avšak nevytvárajúc novšie ruské hororové príbehy“.

V súčasnosti to novinári nezávislých ruskojazyčných médií nemajú ľahké, pretože musia pracovať v cudzej krajine a občas v zjavnom nepriateľskom prostredí. V ére informačnej hojnosti len veľmi málo ľudí je ochotných prenikať do podstaty udalostí, vysvetlil predseda ruskej vlády: jednoduché schémy a pomerne primitívne vysvetlenia sú najatraktívnejšie, cítiť pôsobenie veľkých svetových médií.

„Stále čelíme tlaku propagandy, kedy namiesto poctivej a objektívnej analýzy udalostí sa zverejňujú stereotypy, klišé, ktoré si nevyžadujú žiadne dokazovanie, a informačným podnetom často pôsobí fikcia, zatiaľ čo pravda je zanedbávaná,“ poznamenal ruský premiér Dmitrij Medvedev.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1670x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2188x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2041x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1797x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,