asfasdf ×

NázorObčana.sk

Valerij Pjakin o paraolympiáde, Turecku a Iráne, kurdskej otázke, tureckej návšteve Bidena, o komunistoch a trockistoch

 Aktuality

Vo svojom pravidelnom týždennom komentári známy ruský politológ Valerij Pjakin si pripomenul situáciu s ruskými paraolympionikmi a olympionikmi, porozprával aj na margo najhorúcejších aktualít vo svete.

09 September
2016 20:34:51

 

Foto: YouTube

Hovoril o úlohe Turecka a Iránu na Blízkom východe, zmienil sa o situácii, v ktorej sa nachádzajú Kurdi, komentoval návštevu amerického viceprezidenta Bidena v Turecku, trochu meditoval na margo situácie a perspektív Ukrajiny v blízkej budúcnosti a v závere si sadol na svojho obľúbeného koníčka a porovnal komunistov, boľševikov a trockistov.

V úvode hovorí o škandále so zákazom účasti ruských atlétov na olympiáde a kompletnej reprezentácie paraolympionikov na paraolympiáde v Riu. Tvrdí, že ruský minister športu Mutko nielen urobil veľa chýb a nedokázal čeliť falošným obvineniam a klamstvám o použití dopingu ruskými športovcami, ale vystupoval dosť nepresvedčivo, nie je to človek na správnom mieste a nemá čo robiť na čele športového rezortu.

Vysvetlil, prečo sa robilo také haló okolo ruských športovcov. Západ prehráva s Ruskom na všetkých frontoch a pokúsil sa revanšovať aspoň v športe. Boli pokusy vytvoriť zradcov v radoch ruských športovcov, aby tým znechutili ostatných športovcov a oslabili celú krajinu, obvinili vo všetkých hriechoch a problémoch vedenie krajiny a, pochopiteľne, samotného prezidenta Putina.  

Ďalej hovorí o návšteve amerického prezidenta v Turecku. Poukazuje na to, že USA na Blízkom východe a v celej Ázii hľadajú spoľahlivých spojencov v boji proti Rusku. Samozrejme, Washingtonu sa nepáčia dobré vzťahy Ruska, Turecka, Iránu a pod. Taktiež snaží sa rozohrávať „kurdskú kartu“. Touto kartou je vznik samostatného kurdského štátu. Vysvetľuje, prečo turecké vojska vstúpili do Sýrie a prečo Biden sa poponáhľal do Turecka. Poukazuje na to, aké rovnaké metódy používa Biden na Ukrajine a v Turecku. Tvrdí, že je to fakticky „veľvyslanec“ Clintonovej.

Ďalej porozprával o ruskej politike v Sýrii: čo vlastne Rusi robia v Sýrii, prečo pomáhajú Asadovi a pod.

Poukázal na to, že pokračuje proces banderizácie a fašizácie Ukrajiny. Cituje vedúcich ukrajinských politikov, ktorí otvorene priznávajú, že celá ich činnosť spočíva iba v tom, aby vyvolávať hádky a konflikty s Ruskom. Hovorí, že krajina, ktorá nemá vlastnú štátnu doktrínu, nemá budúcnosť – a Ukrajina takú štátnu doktrínu nemá. Ukazuje cesty, ako by sa predsa dalo vyriešiť konflikt na Ukrajine.

Ďalej sa venuje čisto vnútorným ruským záležitostiam, ako konflikt medzi Starikovom a Fjodorovom, staré spory o komunistoch, boľševikoch a trockistoch a pod.

Video si môžete vidieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2139x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2705x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2461x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2216x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,