asfasdf ×

NázorObčana.sk

V ruských kostoloch začali poskytovať sociálnu a právnu pomoc všetkým ľuďom, v prvom rade sociálne slabším občanom

 Aktuality

Pravoslávne centrum pre právnu a sociálnu pomoc občanom spolu s občianskym hnutím „Za Vieru a Vlasť“ a sociálnou sieťou „Jelicy“ vytvárajú sieť centier právnej a sociálnej pomoci občanom na farách Ruskej pravoslávnej cirkvi.

13 September
2016 19:56:06

Foto: Facebook

Ako uvádzajú organizátori tejto akcie, pomoc priamo v kostoloch poskytnú všetkým ľuďom, ktorí to budú potrebovať, ale v prvom rade táto pomoc je orientovaná na ľudí, ktorí sa nachádzajú v núdzi, majú tie alebo iné problémy alebo nemajú dostatok financií na úhrady služieb právnikov, advokátov alebo právnických spoločností. 

Projekt „Právna pomoc vo farnosti“, ako oznámili autori tejto idey, má za účel zjednotenie veriacich pri kostoloch do jednotného štrukturálneho spoločenstva, ktoré bude garantovať svojim členom sociálnu a právnu pomoc a ochranu a veriaci vždy dostanú potrebnú pomoc priamo v kostole, ktorý navštevujú alebo ktorý sa nachádza blízko ich bydliska, aby nemuseli dlhšie cestovať, aby získali právnu pomoc. Taktiež podobné centrá budú poskytovať podobnú právnu a sociálnu pomoc ako samotným kostolom a fáram, tak aj pravoslávnym sociálnym a občianskym organizáciám.

V súčasnosti vysoko kvalifikovaní právnici Ruskej pravoslávnej cirkvi už začali poskytovať pomoc v 7 kostoloch Moskvy a Moskovskej oblasti. V prvých mesiacoch v každom centre pri týchto 7 kostoloch poskytli pomoc desiatkom ľudí – nielen veriacim, ale všetkým, ktorí potrebovali pomoc alebo nemohli zaplatiť služby právnikov. Väčšinou to boli ľudia, ktorí sa dostali do zložitej situácie alebo patria ku sociálne slabšej vrstve obyvateľstva.

Začala svoju činnosť aj Jednotná online služba pomoci veriacim, ľuďom v núdzi a sociálne slabším občanom. Vytvárajú sa špecializované skupiny na sociálnych sieťach „V kontakte“ a „Jelicy“. Taktiež na „základni“ sociálnej siete „Jelicy“ v súčasnosti vytvárajú ďalší špecializovaný online servis pre všetkých záujemcov.

Organizátori tejto dobročinnej akcie uviedli, že už v najbližších dňoch sa podobné centrá pomoci otvoria aj v ďalších kostoloch Moskvy a Moskovskej oblasti, neskôr aj v iných regiónoch Ruska. Autori tejto idey plánujú otvorenie takýchto centier pomoci vo všetkých štátoch Spoločenstva nezávislých štátov. Celá činnosť centier sa zabezpečuje vďaka  finančnej podpory sponzorov – jednotlivcov a spoločností, ako aj z príspevkov, ktoré posielajú farníci.

Pravoslávne centrum pre právnu a sociálnu pomoc občanom začalo poskytovať právne služby pre občanov vlani za podpory a požehnania Najsvätejšieho patriarchu Moskovského a celého Ruska Kirilla.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1857x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2412x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2213x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1986x 👤eugenius
,