asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská premiérka Theresa Mayová na summite v New Yorku navrhla vytvorenie nového fondu – na presídlenie utečencov do „východnejšej“ Európy

 Aktuality

Na summite o utečencoch v New Yorku britská premiérka Theresa Mayová vyšla s novou iniciatívou. Vyhlásila, že Veľká Británia nemieni prijímať väčší počet utečencov zo Sýrii a navrhla ich radšej posielať do viacerých štátov Európskej únie.

24 September
2016 20:02:31

 

Foto: The Telegraph

V niektorých krajinách EÚ by si mali spozornieť: na svete je nový plán, ako vyriešiť utečeneckú krízu. Ako vždy autori idey to mienia zabezpečiť takpovediac cudzími rukami. Britská premiérka Theresa Mayová prisľúbila finančnú podporu za účelom pomoci prisťahovalcom, avšak prezradila, že Veľká Británia tých utečencov na svojom území nechce.

Uviedla konkrétny návrh britskej vlády. Veľká Británia v r. 2016 – 2017 zvýši humanitárnu pomoc pre utečencov o 660 miliónov libier a tieto výdavky dosiahnu celkovo 1,5 miliardy libier. Londýn 2,5 milióna libier investuje do vytvorenia nového globálneho fondu na presídlenie utečencov. Veľká Británia vyčlení 80 miliónov libier na vytvorenie 100 tisíc pracovných miest v Etiópii – pre miestnych obyvateľov a utečencov. Taktiež bude poskytovať humanitárnu pomoc Ugande, Kene, stredomorským štátom, Afganistanu a Sýrii.

Theresa Mayová navrhla vytvoriť nový fond - Emerging Countries Joint Support Resettlement Fund, ktorý bude fungovať za podpory OSN. Fond sa bude zaoberať  presídlením utečencov z problémových regiónov do ďalších bezpečnejších krajín, vrátane krajín centrálnej a východnej Európy a Latinskej Ameriky. Pre začiatok do tohto fondu Veľká Británia vloží 2,5 milióna libier. Bude pomáhať nielen fyzicky premiestňovať utečencov, ale, ako zdôraznila britská premiérka, „podporovať aj rozvoj legislatívneho rámca, nevyhnutného pre úspešné presídlenie a integráciu utečencov”.

Spojené štáty podporili plán vytvorenia britského fondu a prisľúbili, že tiež vytvoria podobný fond a pre začiatok doňho investujú 11 miliónov dolárov. Prostredníctvom amerického fondu plánujú presídliť asi 30 tisíc utečencov do 10 krajín počas najbližších troch rokov. Uvádza sa to na stránke ministerstva zahraničných vecí USA /celý text si nájdete na adrese: http://www.state.gov/r/pa/prs/ps/2016/09/262009.htm/.

S britským návrhom sa môžete oboznámiť na stránke vlády Veľkej Británie /https://www.gov.uk/government/news/prime-minister-pledges-new-uk-support-to-help-tackle-migration-crisis/.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1670x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2188x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2041x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1797x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,