asfasdf ×

NázorObčana.sk

Po falošnej stope: Ruské ministerstvo obrany vyhlásilo, že Kyjev skrýva fakty o MN17

 Aktuality

„Kyjev sa otvorene vyhýba objektívnemu vyšetrovaniu katastrofy linky MN17 (malajzijský Boeing), manipuluje ho a odvádza vyšetrovanie na falošnú stopu,“ vyhlásilo ruské ministerstvo obrany.

02 Október
2016 20:23:26

 

Foto: Facebook

V komisii, v ktorej má zastúpenie Holandsko, Belgicko, Malajzia, Austrália a Ukrajina sa nachádzajú špecialisti na kovy a farby, na výzbroj, výbušniny a balistiku.

Bez ohľadu na to, že členom vyšetrovacej komisie je aj Ukrajina, tá sa vyhýba zverejneniu údajov a manipuluje priebeh vyšetrovania, vyhlásil oficiálny predstaviteľ MO RF generálmajor Igor Konašenkov, ktorý prízvukuje, že Kyjev doposiaľ neposkytol fakty o rozmiestnení svojich PVO komplexov „Buk“ v deň katastrofy MN17, ani záznamy komunikácie dispečerov a ani informácie o práci systémov PVO a očividné svedectvá.

„Ukrajinská strana nie náhodou zatajuje informáciu, ktorá by umožnila stvoriť kompletný obraz katastrofy“, dodal Konašenkov a zvýraznil, že technickou komisiou predpokladané miesto štartu rakety „bolo jednoznačne zavrhnuté informáciou o prvotnej rádiolokácii“.

Konašenkov na dokreslenie obrazu spomenul, že kyjevské úrady sa obdobne správali v roku 2001 keď ukrajinská PVO zostrelila ruské civilné lietadlo Tu-154.

Boeing bol zostrelený z územia Ukrajiny

To, že Ukrajina neposkytla údaje svoji rádiolokačných staníc dosvedčuje, že raketu odpálili z územia, ktoré mali pod kontrolou Ozbrojené sily Ukrajiny, vyhlásil predstaviteľ rádiotechnických vojsk VKS RF generálmajor Andrej Koban. „Ak by malajzijský Boeing zostrelila raketa, odpálená z ktoréhokoľvek rajónu, nachádzajúceho sa východne od katastrofy, tak by bola zaznamenaná ruským prvotným rádiolokátorom. Technické možnosti ruských prostriedkov objektívnej kontroly neumožňujú urobiť záver, či bol odpal uskutočnený z území, nachádzajúcich sa južnejšie alebo západnejšie od bodu katastrofy.“

Kyjev podľa Kobana má informáciu o vzdušnej situácii v rajóne katastrofy, pričom pochádzajúcu tak od civilných, ako aj od vojenských zdrojov.  Generál poznamenal, že analýza prvotnej rádiolokačnej informácie vyvracia tvrdenia Kyjeva a aj závery technického holandského vyšetrovania o tom, že raketa, ktorá zostrelila Boeing, mohla byť odpálená od Snežného.

Iných lietadiel tam nebolo

Ako sa vyjadrili na brífingu zástupca hlavného konštruktéra rádiolokáčneho komplexu „Utes-T“ Viktor Meščerjakov, v rajóne katastrofy MN17 neboli žiadne iné objekty, ktoré by sa boli mohli stať príčinou zničenia lietadla. „Výnimku tvoria dve civilné lietadlá s číslami 1775 a 4772“, uviedol a spresnil, že prvé lietadlo sa križovalo s malajzijským lietadlom dávno pred katastrofou a druhé sa nachádzalo vyše 30 km od MN17.

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1747x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2278x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2114x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1869x 👤eugenius
,