asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík: Rybníčkova strana je nefinancovateľná

 Aktuality

„V nedeľu ohlásil nadmieru úspešný primátor Trenčína vznik novej pravicovo konzervatívnej strany s názvom TOSKA,“ začína svoj komentár na margo vzniku nových politických strán na Slovensku europoslanec a predseda SaS Richard Sulík.

19 Október
2016 19:28:50

 

Foto: HSP

„K názvu sa vyjadrovať nebudem a konštatujem, že práve v tomto (pravicovo konzervatívnom) kúte politického spektra je momentálne dosť veľké vákuum. OĽaNO nie je konzervatívne vymedzená strana, Kollár rieši striebro či heroín a Hlina svojou tvrdohlavosťou KDH skôr poškodí ako pomôže. Naopak, SaS je pravicovo liberálna strana a takou aj ostane a teda je úplne zrejmé, že rozumná pravicovo konzervatívna strana by sa ako možný partner šikla,“ zdôrazňuje.

„Žiaľ, s dobrovoľným obmedzením, ktoré si Rybníček dal, je financovanie politickej strany priam nemožné. Ako je známe, politické strany sú na Slovensku z verejných zdrojov financované len zo štátneho príspevku, na ktorý vzniká nárok, ak strana dosiahne aspoň 3 percentá v parlamentných voľbách. Tam sa však, alebo ešte lepšie rovno do parlamentu, musí nejako dostať. A to stojí peniaze.

Rybníček sám to zrejme neufinancuje a tak bude potrebovať darcov alebo členov. Pokiaľ sú dary transparentné, je to plne legálny spôsob, ako rozbehnúť stranu a získať prvý štátny príspevok. Lenže práve tam si dal Rybníček tvrdé obmedzenie – žiadna fyzická osoba nesmie darovať viac ako 100 eur a žiadna právnická osoba viac ako 5000 eur.

Na rozbeh strany potrebuje Rybníček podľa vlastných slov 1,5 až 2 milióny eur. Ak mu ľudia darujú v priemere po 50 eur a firmy po 2000 eur, bude potrebovať desaťtisíce ľudí a stovky firiem. Pri apatii až znechutení z politiky, ktoré na Slovensku vládne, si dovolím tvrdiť, že dosiahnuť tento cieľ je takmer nemožné.

Samozrejme, dostatok peňazí je nevyhnutnou avšak zároveň nepostačujúcou podmienkou. Veď koniec koncov si ešte všetci veľmi dobre pamätáme tie milióny, ktoré dali do poslednej kampane Miškov, Frešo, Babicová, čo Procházka. Okrem peňazí sú potrební ešte ľudia a obsah. Chcem veriť, že tam bude Rišo Rybníček, ktorého si mimochodom veľmi vážim, mať šťastnejšiu ruku,“ uzatvára svoj komentár Richard Sulík.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1747x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2278x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2114x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1869x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,