asfasdf ×

NázorObčana.sk

Publico.es: Kriminál! Členská krajina NATO – Španielsko umožňuje ruským vojenským lodiam doplňovať zásoby vo svojich prístavoch

 Aktuality

Niektorí španielskí politici nie sú spokojní s tým, že vláda dovoľuje ruským vojenským lodiam zásobovat sa v španielských prístavoch. Menšiu búrku vyvolala zástavka 4 ruských vojenských lodí, ktorí asi bojovali v Sýrii, v španielskom prístave Céuta.

26 Október
2016 18:50:44

 

Foto: Screen Publico.es

Niektorí poslanci španielskeho parlamentu, napríklad členovia frakcie Ľavicovej republikánskej strany Katalónska sa obrátili na španielskeho ministra zahraničných vecí Josého Manuela García-Margalloa a ministra obrany Pedra Morenésa, aby im oficiálne vysvetlili, prečo vláda nezabraňuje návštevám ruských vojenských lodí v Španielsku, keď sú vzťahy medzi NATO a Ruskom veľmi napäté a navyše dané lode, podľa všetkého, sa zúčastnili na bojových operáciách v Sýrii.
 

Aj samotný autor článku Juan Antonio Blay priamo sa pýta: „Prečo členská krajina EÚ a NATO poskytuje technickú pomoc Rusku, ktorého vojenské lode sa zúčastňujú na bojových operáciách v Sýrii na strane diktátora Asada? Výzvu ministrovi zahraničných vecí a obrany podpísal poslanec Joan Tardá. Poslanci očakávajú vysvetlenia.“

Španielsky novinár vysvětluje, že zo zdrojov parlamentnej frakcie ERC redakcii sa podarilo zistiť, že 4 z 5 ruských vojenských lodí, ktoré sa zastavili v prístave Céuta, podľa všetkého, bojovali v Sýrii. Ide o lode Jaroslav Múdry, Ladnyj, Zelený dol a Serpuchov. „Je to dosť čudné, že členská krajina NATO poskytuje podporu ruskej armáde a hlavne tým jednotkám, ktoré sa zúčastňujú na vojne v Sýrii,“ prízvukuje Juan Antonio Blay.

Pripomína, že tie isté parlamentné zdroje poukazujú na to, že Španielsko je členom EÚ, ktorá uvalila tvrdé sankcie na Rusko. Preto niektorí španielski poslanci trvajú na vysvetleniach ministrov. Poukazujú na to, že mnohé média písali o podobných praktikách. Napríklad americký denník The Huffington Post podrobne sa venoval tomu, ako ruské vojenské lode doplňajú zásoby paliva a potravín v španielskom prístave Céuta v posledných mesiacoch.

Podľa The Huffington Post naposledy ruské vojenské lode sa v tomto prístave zastavili 16. októbra. Boli to 3 lode: Zelený dol, Serpuchov a SB-36. Vo svojom článku novinári The Huffington Post označili túto epizódu za „bezprecedentné konanie členskej krajiny NATO v XXI. storočí…“ Taktiež americké noviny prízvukovali, že celú zodpovědnost za podobné konanie nesie Madrid.

Na otázky novinárov Público v španielskom ministerstve zahraničných vecí vysvetlili, že existuje špeciálny vnútorný protokol NATO, v súlade s ktorým vždy, keď vojenské lode hociktorého štátu doplňajú zásoby v prístave členskej krajiny aliancie, táto krajina informuje o tom všetky ostatné členské krajiny NATO. Španielsko vždy splnilo túto požadavku a preto necití žiadnu vínu a tvrdí, že koná podľa stanovených pravidiel hry.

Ministerstvo zahraničných vecí Španielska pre média prízvukovalo, že v súlade s protokolom NATO domáce úrady sledujú návštěvy zahraničných vojenských lodí v španielskych prístavoch – robia to, čo majú robiť a neporušujú žiadne dohody a protokoly. 

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1517x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2044x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1922x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1695x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,