asfasdf ×

NázorObčana.sk

Svetový objav britského ministra práce: vysedávanie doma na PN-ke alebo na sociálnych dávkach škodí zdraviu

 Aktuality

Nový britský minister práce a dôchodkov Damian Green iba nastúpil do svojej funkcie a už urobil významný objav vo svojom rezorte. Britskí novinári si všímajú, že minister skúma existujúci sociálny systém a medituje – čo s nim?..

05 November
2016 18:49:17

 

Foto: Facebook

Britské média poukazujú na to, že nový minister práce a dôchodkov zisťuje, akým spôsobom funguje celý systém, je spravodlivý alebo chybný a kedy občania majú nárok na nemocenskú dávku či potvrdenie o práceneschopnosti. Damian Green na tlačovke prezradil novinárom svoj najnovší objav, ktorý sa určite zapíše do dejín Veľkej Británie. Podčiarkol, že „práca je vhodnejšia pre ľudské zdravie, ako vysedávanie doma na nemocenských dávkach kvôli  chorobe alebo zdravotnému postihnutiu.“

Minister začal zhurta: často sa konzultuje s odborníkmi, pretože sa nedomnieva, že sám je veľkým expertom v tejto oblasti – a radi sa s tými najkompetentnejšími. Média súhlasia, že to robí správne. Zaujíma sa o hodnotenie rôznych úrovní invalidity a nemocenských dávok. Domnieva sa, že súčasný systém nie je najlepší a mnohí ľudia ho zneužívajú. Je presvedčený, že celý systém treba prehodnotiť alebo dokonca vytvoriť úplne nový systém. Prízvukuje, že zmeny by sa mali dotknúť predovšetkým tých, ktorí sú dlhodobo práceneschopní a taktiež už dlhšie obdobie poberajú nemocenské dávky.

Niektorí zdravotníci, odborníci a rôzne organizácie vyjadrili obavy, že ľudia so zdravotným postihnutím môžu byť pod tlakom, a zamestnávatelia /alebo aj samotné zákony/ budú na nich tlačiť, aby sa vrátili do práce skôr, ako sa celkom uzdravia alebo budú pripravení úspešne pracovať. Vyzývajú ministra, aby to so zmenami v systéme nepreháňal.

Minister oponoval, že týmito zmenami chce povzbudiť ľudí k tomu, aby si aktívnejšie a úspešnejšie vyhľadávali zamestnanie a v prípade choroby sa po liečení skôr vracali do práce. Samozrejme, zasa ide o peniaze: minister sa stará nielen o ľudské zdravie, ale chce ušetriť aj na vyplácaných príspevkoch a dávkach.

„Súčasný systém nielen pridrahý pre štátny rozpočet, ale zle ovplyvňuje aj samotných ľudí. Chceme dosiahnuť veľké zmeny v myslení ľudí, aby akceptovali skutočnosť, že dobrá práca je vhodná pre vaše zdravie. Ak sa niekto domnieva, že sedieť doma na príspevkoch s dobrým mentálnym zdravím je vhodné, ten sa určite mýli. Je to zlé myslenie,“ podčiarkol minister.

Pre média Damian Green vysvetlil, že chcel by zmeniť podmienky vyplácania nemocenských dávok a vydávania potvrdení o práceneschopnosti a to takým spôsobom, aby sa pracujúci ľudia vrátili rýchlejšie do zamestnania a zbytočne nepredlžovali PN-ku. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2139x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2705x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2461x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2216x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,