asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videoreportáž: Dnes sa začala nová rozsiahla útočná operácia ruského letectva namierená na pozície islamistov v Sýrii

 Aktuality

Dnes sa začala nová rozsiahla operácia, keď ruské letectvo zaútočilo na pozície islamistov v rôznych regiónoch Sýrie. Túto informáciu ministerstvo obrany Ruska nielen oficiálne potvrdilo, ale zverejnilo aj videoreportáže z miesta činu.

16 November
2016 06:18:23

 

Foto: YouTube

Napríklad, objavilo sa video prípravy ruských stíhačiek Su-33 na palube lietadlovej lode Admirál Kuznecov. Taktiež sa objavili videá štartu týchto stíhačiek, ako aj raketovej paľby na pozície islamistov, keď ruská armáda použila okrídlené rakety Kalibr a Onix. Tlačová služba ruského ministerstva obrany prezradila, že ruská armáda ostreľovala pozície islamistov a hlavné ich sklady so zbraňami a muníciami.

Ministerstvo obrany Ruska uviedlo, že ruská vojenská skupina v Sýrii bola posilnená 7 systémami S-300. Minister obrany Sergej Šojgu pre média povedal, že ruské letectvo začalo rozsiahlu útočnú operáciu proti islamistom hlavne v provincii Idlib a Homs. Ruské média informujú, že sa do operácie po prvý raz zapojil aj fregát Admirál Grigorovič, ktorý tiež vypustil rakety Kalibr na pozície islamistov. 

Sergej Šojgu dodal, že ruské letectvo bombarduje závody, na ktorých islamisti vyrábajú zbrane alebo opravujú vojenskú techniku. Hlavná úloha však – sklady zbraní, výcvikové strediská teroristov, podniky, kde islamisti sa snažia vyrobiť zbrane rôzneho druhu vrátane chemických. Ruský minister obrany prízvukoval, že pred začiatkom raketového útoku sýrska a ruská rozviedka vykonali rozsiahly prieskum terénu, aby zistili, kde sa nachádzajú hlavné objekty a opevnenia islamistov.

Zatiaľ ruské ministerstvo obrany sa zdržalo komentárov na margo otázok novinárov o osude sýrskeho mesta Aleppo. Prezradilo iba to, že v najbližších hodinách a dňoch ruské letectvo bude útočiť prevažne na priemyselné objekty a sklady zbraní islamistov.

Videá si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1112x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 751x 👤PRclanky
,