asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajina obvinila Bielorusko, že „Minsk zapichol Kyjevu nôž do chrbta“. Z Minsku odkázali, že v Kyjeve to majú akosi popletené

 Aktuality

Z Kyjevu na adresu Minsku odzneli obvinenia v tom, že Bielorusko zradilo demokratické princípy a svojim „nesprávnym“ hlasovaním v Tretej komisii Valného zhromaždenia OSN na margo ľudských práv na Kryme „zapichlo Ukrajine nôž do chrbta“.

18 November
2016 20:50:20

 

Foto: Facebook

Tretia komisia Valného zhromaždenia OSN hlasovala ohľadom predloženého Ukrajinou dokumentu na margo dodržiavania ľudských práv na Kryme. Tento dokument podporilo 73 štátov vrátane USA a väčšiny členských štátov EÚ. Hlasovania sa zdržalo 76 štátov a 23 hlasovali proti. Tento dokument odmietli podporiť Rusko, Bielorusku, Arménsko, Čína, India, Kazachstan, Kuba, Srbsko a iné štáty.

Práve odmietavá pozícia Bieloruska vyvolala v Kyjeve búrku nevole. Podpredsedníčka   Najvyššej rady Ukrajiny Irina Geraščenková, vyhlásila, že Bielorusko „vrazilo nôž Ukrajine do chrbta“. Vysvetlila, že Kyjev dúfal, že Minsk podporí predložený Ukrajinou dokument, ale opak bol pravdou. 

Reakcia z Minsku nasledovala okamžite. Tlačový tajomník bieloruského ministerstva zahraničia Dmitrij Mirončik v rozhovore pre média pripomenul, že Bielorusko svoju pozíciu voči Ukrajine a voči Krymu nezmenila a preto v Minsku nechápu, prečo sa tak čudujú a jedujú v Kyjeve.

Dmitrij Mirončik taktiež pripomenul, že sa v OSN hlasovalo ohľadom štyroch rezolúcií na margo ľudských práv, ale Ukrajina kritizuje Bielorusko práve v súvislosti so svojou „ukrajinskou“ rezolúciou. „Otázka procedúry diskusie na margo dodržiavania ľudských práv v OSN sa nachádza úplne v inej rovine a sme presvedčení, že nemá nič spoločné s otázkou teritoriálnej celistvosti Ukrajiny,“ podčiarkol Mirončik.

Mechanizmus priatia rezolúcií, ktoré sa týkajú určitých štátov a ktoré navrhli práve tie isté štáty, označil za deštruktívny a nespravodlivý. Podčiarkol, že v Minsku sú presvedčení, že „táto cesta nikam nevedie.“ Pripomenul, že je to prax, ktorá vznikla v období studenej vojny a jednotlivé krajiny sa ju snažia presadiť v OSN – jediné preto, aby hájili vlastné záujmy.

„Je to absolútne zbytočné a neaktuálne – hlavné vtedy, keď medzinárodné spoločenstvo už vypracovalo novú procedúru – Univerzálny periodický prieskum Rady OSN pre ľudské práva,“ zdôraznil v závere tlačový tajomník bieloruského ministerstva zahraničia Dmitrij Mirončik.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1670x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2188x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2041x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1797x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,