asfasdf ×

NázorObčana.sk

Krymskí Tatári sú pobúrení tým, že Kyjev im vymenoval „svojho“ muftiho Krymu

 Aktuality

„Krymskí Tatári odsúdili nezákonné konanie Kyjevu, ktorý porušil všetky zákony a proti vôli krymského ľudu vymenoval „svojho“ muftiho Krymu – Ajdara Rustamova,“ vyhlásil podpredseda vlády Republiky Krym Ruslan Baľbek.

22 November
2016 19:33:29

 

Foto: Facebook

Podpredseda vlády Republiky Krym a poslanec ruského parlamentu Ruslan Baľbek pre média pripomenul, že Krymskí Tatári majú svojho muftiho /najvyššieho moslimského duchovného, ktorý rozhoduje o nábožensko-právnych otázkach a vysvetľuje šaríju – pozn. aut./ Emiraliho Ablajeva a nepotrebujú, aby im Kyjev svojvoľne posielal „svojho“ duchovného vodcu.

Ruslan Baľbek podčiarkol, že takzvaná „náboženská konferencia“, ktorá sa v sobotu konala v Kyjeve, bola nezákonná a uskutočnila sa bez účastí zástupcov moslimskej verejnosti z Krymu. Poukázal na to, že voľby duchovného vodcu, ktoré sa na tej konferencii uskutočnili, boli nezákonné, pretože na Ukrajine zvolili muftiho Krymu – duchovného vodcu susedného štátu – a navyše bez toho, aby sa na konferencii zúčastnil aspoň jeden obyvateľ Krymu krymsko-tatárskej národnosti alebo aspoň jeden kandidát z Krymu.

Krymské média vymenovanie nového krymského muftiho v Kyjeve porovnali s nezákonnou „exilovou vládou“ a jednoznačne označili za protiprávny krok. „Na Ukrajine sa uskutočnilo vymenovanie „virtuálneho muftiho“ moslimov Krymu, čo vyvolalo spravodlivý hnev a protesty zo strany Krymských Tatárov, obyvateľov nášho polostrova. Ajdar Rustamov je samozvanec a nemá žiadne právomoci. Neuznávajú ho ani v jednej mešite na Kryme, nemá vôbec nič spoločné s duchovným a náboženským životom na polostrove. Je to obyčajný poskok Kyjevu, ktorý bol vymenovaný na to, aby na medzinárodných fórach diskreditoval ruský Krym a žobral peniaze na svoju činnosť,“ prízvukoval Baľbek.

Pripomenul, že jediným oficiálnym muftim Krymských Tatárov je Emirali Ablajev /na snímke/: „Je to náboženský a duchovný vodca Krymských Tatárov, ktorý neemigroval a zostal na polostrove so svojim ľudom,“ podčiarkol Ruslan Baľbek.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1112x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 751x 👤PRclanky
,