asfasdf ×

NázorObčana.sk

Natália Poklonskaja: „Čo dosiahli organizátori Majdanu? Spáchali obrovský zločin proti vlastnej krajine“

 Aktuality

Na Ukrajine 21. novembra oslávili 3. výročie Majdanu. Pri tejto príležitosti rozhlasová stanica Echo planéty oslovila bývalú prokurátorku Krymu Natáliu Poklonskuju, aby komentovala, čo priniesol Ukrajine Majdan a aká je situácia v tejto krajine.

23 November
2016 21:00:33

 

Foto: Screen YouTube

Bývalá prokurátorka Krymu, súčasná poslankyňa ruského parlamentu a svojrázna ikona ruskej politickej scény povedala, že je absolútne presvedčená, že Majdan je to zločin: „Majdan je to vražda Ukrajiny za pomoci bezplatného rozdávania koláčikov na námestí v Kyjeve vtedajšou oficiálnou predstaviteľkou Bieleho domu Viktóriou Nulandovou. Na Ukrajine v r. 2014 oslavovali takzvanú „nebeskú stovku“. To sú čerti zo spáleniska, ktorí sa tešili na to, aký chaos dokázali vytvoriť vo vlastnej krajine. Nedbanlivosť a prostoreká ľahostajnosť zapríčinili to, že ľudia prepadli do duchovného sna, zabudli na svoju minulosť, svoju históriu, svoju národnostnú identitu, svoju ojedinelosť,“ vysvetlila. 

„Tí ľudia, ktorí stali na čele takzvanej Revolúcie hodnosti, - Parubij, Turčinov, Jaceňuk a iní -  spáchali zločin. Toto môžem tvrdiť, ako zodpovedná osoba a profesionál, veď v tom čase som pôsobila vo funkcií vedúceho prokurátora riaditeľstva Generálnej prokuratúry Ukrajiny. Vtedy voči týmto ľuďom prebiehalo vyšetrovanie, zhromažďovali sa materiály, ktoré sa registrovali v Jednotnom registre predsúdnych vyšetrovaní. A dnes títo ľudia stoja na čele krajiny,“ pripomenula Natália Poklonskaja. 

„A čo vlastne dosiahli v následku Majdanu? V krajine je chudoba a úplný rozpad. Samozrejme, niektorí si dosť prilepšili materiálne. Ale prilepšili si iba organizátori tohto chaosu, nie obyčajní ľudia. Chceme veriť, že Ukrajina predsa bude prekvitajúcou krajinou. A preto by si jej obyvatelia mali predovšetkým spomenúť na svoju históriu. Napríklad, ešte za čias Bohdana Chmeľnického, ktorý dokončil zjednotenie územia, na ktorom sa nachádzalo Zaporožské vojsko, s Ruským cárstvom. V r. 1654 getman Chmeľnický sa obrátil na ľudí v Perejaslavle a ľudia mu odpovedali, že chcú, aby žili v jednom štáte s Rusmi. Povedali, že radšej zomrú so svojou vznešenou vierou, ako by mali žiť pod velením podliaka, ktorý  nenávidí Ježiša Krista. Ukrajinci si navždy zvolili spoločný život s Ruskom. A súčasní obyvatelia Ukrajiny by si to mali pamätať, mali by si pamätať na svoju históriu,“ prízvukovala bývalá prokurátorka Krymu.

„Ten Majdan, ktorý vypukol v r. 2013, je to obrovský zločin proti Ukrajine. Od Majdanu sa začal zánik tejto krajiny. Ľudia by sa mali spamätať a urobiť si správe závery,“ zdôraznila v závere Natália Poklonskaja.

Záznam si môžete vypočuť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

91 %
(11 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1548x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2066x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1943x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1712x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,