asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Utrápená Európa zvádza ťažký boj proti ruskej propagande. Naši odvážni politici a mainstream vychádzajú zo zákopov

 Aktuality

Poslanci Európskeho parlamentu 22. novembra v Štrasburgu sa zaoberali aktuálnou otázkou boja proti ruskej propagande. Členské štáty únie mienia prijať opatrenia na efektívny boj proti dezinformačným kampaniam a podporiť slobodné a demokratické média.

26 November
2016 19:50:00

 

Foto: Facebook

Nazdar, Jožo. Prosím ťa, o Trumpovi už ani slovo. Všade počujem iba jedno: „Trump, Trump, Trump.“ Deje sa ešte niečo, je na tomto svete ešte aspoň niečo zaujímavé?

No samozrejme. Čo tam po nejakom Trumpovi?! V utorok sa uskutočnila epochálna udalosť, ktorá sa navždy zapíše do dejín ľudstva červenými písmenami. Alebo nejakej inej farby...

Preboha, čo sa stalo? Prišli Marťania, našli liek na rakovinu, zvýšia u nás dôchodky?

Prosím ťa, také maličkosti. Všetko je to nič v porovnaní s tým, čo sa stalo v Štrasburgu. Totiž zástupcovia európskeho ľudu, naši vyvolení a vyholení, najmúdrejší, najdemokratickejší a najobjektívnejší poslanci Europarlamentu riešili mimoriadne horúcu otázku, ktorá je v súčasnosti najdôležitejšou – ako bojovať proti hrôzostrašnej hnusnej ruskej propagande. Dokonca prijali rezolúciu o tom, ako budú bojovať proti tomuto „svetovému zlu“.

Jaj, ale ja som ozaj dúfal, že konečne zvýšia dôchodky... A ako mienia bojovať proti ruskej propagande? Veď pred rokom písali, že chcú vytvoriť nejaký úrad či redakciu v Bruseli, aby bojovali. Neviem, nepostrehol som to – vytvorili či nevytvorili?

Čo je tam po nejakej redakcii či úrade? Ide o globálny boj proti hnusnej ruskej propagande. A som, ako Slovák hrdý na to, že tento celoeurópsky boj začíname aj na podnet našich odvážnych europoslancov, ktorí sa ako jedni z prvých vyrútili zo zákopov a vyrazili do útoku proti ruskej propagande. Napríklad, pred pár dňami naša europoslankyňa, profesionálna politička a skúsená novinárka Jana Žitňanská vyhlásila, že Putinovská propaganda a dezinformácie sú obrovskou hrozbou, ktorej sa musíme postaviť oveľa razantnejšie ako doteraz. Úplne s ňou súhlasím a tiež si pohľadám v šope bodák, aby som spolu s našimi europoslancami, politikmi, analytikmi a médiámi vyrazil do útoku proti ruskej propagande.

Ha-ha-ha, to by som ti aj uveril, keby nebolo toľko irónie... Inak furt nerozumiem tým našim politikom a médiám. Stále vyzývajú na boj proti ruskej propagande, ale stále nevedia preukázať, kde sa vlastne skrýva tá putinová propagandistická mašina. Že vraj je všade. Ale predsa kde? Ak treba, tak pôjdeme bojovať – ale proti veterným mlynom?

Akože proti veterným mlynom? Nepozeráš správy, nečítaš noviny? Ruskí agenti sú všade, takmer v každom médiu. Preto sa čudujem, ako to ešte prežil náš vrelo milovaný mainstream. Podľa toho, čo hovoria, všetky naše média by už mali obsadiť ruskí agenti. Nie je to tak?

Čo ja viem? Nie som odborník, ale z našich médií sa často dozvedám, že v Európskej únii stále chcú prijať nejaké opatrenia na efektívny boj proti propagande a dezinformáciám. Europoslanci navrhujú vytvoriť spoločnú stratégiu boja proti ruskej propagande, mienia viac propagovať činnosť a fungovanie inštitúcií EÚ, aby vyvracali  dezinformácie a klamstvá. Dlhšie sa hovorí o vytvorení „mediálnej armády“, ktorá zabojuje proti ruským agresorom. Stále chcú podporovať slobodné demokratické  médiá – akurát neviem, či tie média dostávajú takú malú podporu, že prehrávajú Rusom... Nakoľko viem, v tých médiách sa točia milióny a miliardy. Je to stále málo?

Asi málo. Neviem, koľko ešte potrebujú na to, aby konečne zvíťazili nad hnusnou ruskou propagandou. Aj tento raz v Štrasburgu zasa prízvukovali, že Rusko sa dlhodobo snaží zasahovať do vnútornej politiky členských štátov našej milovanej únie a podrývať jej súdržnosť šírením dezinformácií. Neviem-neviem, na to, aby sme sa presvedčili, že tá únia je prehnitá a nefunkčná mi postačí čítať aj náš mainstream – na to nepotrebujem čítať správy z Ruska. Fakt, neviem, prečo by Rusi chceli zrušiť Európsku úniu. Majú jedného väčšieho partnera, s ktorým môžu rokovať a riešiť všetky otázky. Ak by sa únia rozpadla – budú rokovať s desiatkami slabých, rozkradnutých, nestabilných štátov? Čo potom vyriešia s podobnými chudákmi? To, že sa v každom štáte EÚ nájdu ľudia, ktorí chcú poslať túto úniu  k vode a vytvoriť silný nezávislý národnostný štát – to viem. Ale načo by ti Rusi mali záujem o to, aby skrachovala EÚ – to nemôžem pochopiť. Ale mainstream nás o tom presviedča.

Možno nás chcú presvedčiť o tom, že Rusi chcú zničiť EÚ a potom nás obsadiť? Hm, neviem-neviem, načo by si tým zbytočne prihodili toľko roboty a toľko problémov?

Somarina. Kandidáti na vládnutie svetu a rozkazovanie Európskej únii nesedia v Moskve, ale v inom mestečku – za veľkou kalužou. Takže neviem, v čom by pre Rusov bol zmysel svojimi dezinformáciami demolovať našu krásnu úniu a prečo by sa o to snažili.

Ešte niečo neviem pochopiť: prečo sa všetci tak boja tej ruskej propagandy? Je taká mocná a všemohúca? Zo všetkých strán počujem, že Kremeľ investuje gigantické finančné prostriedky do svojich dezinformačných a propagandistických kampaní a médií. Kde na to berie? A kde sú tie peniaze, prečo naši politici, analytici a odvážny mainstream neukáže, kde sú tie prachy? Komu ich Kremeľ dáva, kedy, koľko?

Aha, a čo ti majú ukázať? Figu borovú? Je to presne tak, ako vo veci s tým ruským dopingom: vraj niekto používal, vraj bol do toho zamiešaný aj štát, vraj niečo sa stalo. Ale žiadne fakty, dôkazy, dokumenty. Iba keci. Ale aj tie keci postačili na to, aby ruských atlétov nepustili na Olympiádu v Riu a potom na Paraolympiádu nepustili kompletné ruské paraolympijské družstvo. Rusi sa stále dožadujú, aby „prokurátori“ predložili dôkazy. Ale načo? Kto potrebuje dôkazy? Tak aj s tou ruskou propagandou – vraj nás ohrozuje a dezinformuje. A vraj Rusi na to utrácajú miliardy. Na to by mali mať aspoň tucet Sorosov... Ale nemajú. 

Neviem, pátral som po tých ruských či proruských médiách. Áno, existuje tá televízna stanica Russian Today. Je tam ešte nejaký Sputník. A čo ešte? Fakt, pátral som po tom, ale nič iné som nenašiel. Je možné, že ruské média podávajú správy trochu inak, ako európsky alebo zaoceánsky mainstream. Ale čím nás to ohrozuje? Koľko ľudí vo svete číta ruské noviny či pozerá ruskú televíziu? To je tá povestná ruská propaganda?

Asi áno, pretože inú nepoznám. Neviem o tom, že Rusi majú vo svete niečo okrem toho Sputniku a Russia Today. Kde sú potom schované ich dezinformačné média, ktorými nás straší mainstream a politici? Ak tá hrozba existuje, nech na ňu ukážu prstom – konkrétne. Ale používajú všeobecné keci – je tu hrozba, všade – ale kde konkrétne? Že Kremeľ dáva na „svoje“ média“ vo svete obrovské financie. Kde, kedy, koľko – je aspoň jeden dokument, faktúra, list? Zasa je tu hon na čarodejníc, ako v prípade s ruským dopingom. Samé keci.

Nie, brate, stále nechápem. Prečo sa všetci tak boja tej ruskej propagandy? Nik ju nevidel, nik ju nepočul, ale všetci sa jej boja a všetci sú presvedčení, že je všade – ako duchovia na cintoríne. Na druhej strane faktom je, že proti ruskej propagande dnes bojujú tisíce európskych a zaoceánskych médií, ktoré obracajú miliardy dolárov či eur. A nevedia zvládnuť nešťastné Russia Today, Sputnik a zopár mýtických „proruských médií“? Fakt to mi všetko pripadá, ako boj proti veterným mlynom – je to veľmi namáhavé, zaberá to strašne veľa času, nervov, financií a síl – a je to úplne zbytočne.   

Tak s tým súhlasím. Vysvetlenie vidím iba jedno. Naši politici a mainstream potrebujú vytvárať obraz nepriateľa. Je to jedno, kto to bude – Rusko, Čína, Jožko Ferko. Všetci potrebujú nepriateľa – politici, armáda, média. Niet nepriateľa – niet financií, nie je dôvod, aby sa utrácali miliardy na otriasanie vzduchom – na nákup zbraní, financovanie rôznych organizácií, reklamu v médiách, platy politikom apod. Kto potom uverí politikom, kto ich bude potrebovať? Kto bude čítať mainstream? O čom budú písať naše média? O hádkach našich politikov alebo o tom, že tu máme nízku životnú úroveň? Ale niekto za to môže. Žeby naši domáci? Kdeže! Za to môže Rusko, Čína a Jožko Ferko. A tak bojujme proti ruskej propagande, vyhadzujme na vietor milióny a tešme sa z toho, že vraj to robíme preto, aby sme sa zachránili a aby nám bolo lepšie. Nuž, to je tá pravá propaganda, ale nie je ruská.

A prečo sa to deje? Ak je to tak, to znamená, že to niekto potrebuje? Ale kto a prečo?

To už je iná otázka. Odpovedal by som ti, ale potom ma naši milovaní politici, analytici a média označia za ruského špióna, propagandistu a nepriateľa štátu. Potom vysvetľuj každému, že nie si ťava. Normálni ľudia poznajú pravdu, ostatní nech si čítajú mainstream a počúvajú našich europoslancov. Mimochodom, nevieš, prečo takmer všetci naši poslanci po pár mesiacoch vysedávania v Štrasburgu či Bruselu sa menia na nepoznanie a akosi im to prestáva fungovať v hlave. A vlastne... Je to už úplne iná téma a ak to začneme rozoberať, rýchlo ma označia za ruského špióna, propagandistu či zlodeja. Radšej ideme na pivo...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1548x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2066x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1943x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1712x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,