asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Izraeli už týždeň bojujú proti rozsiahlym požiarom. Zistilo sa, že vznikli nielen nešťastnou náhodou, ale aj kvôli úmyselnému podpaľačstvu

 Aktuality

Izraelské média informujú o prvých úspechoch v boji proti rozsiahlym požiarom, ktoré sa rozšírili takmer na celom území krajiny. Konečne sa podarilo úplne zlikvidovať požiare v okolí mestečka Nataf a obyvatelia sa vracajú do mestečka.

27 November
2016 18:02:20

 

Foto: YouTube

Mestečko Nataf s 370 obyvateľmi sa nachádza v Jeruzalemskom okrese, bolo založené v r. 1982. Nachádza sa v samotnom centre Izraelu. Do Jeruzalemu je to 14 km a do Tel Avivu 38 km. Dnes o 8. hodine ráno z Natafu prišla správa, že požiare ako v samotnom mestečku, tak aj na okolí sú zlikvidované a obyvateľom povolili vrátiť sa do svojich domov – ktoré, samozrejme, ešte nezhoreli.

Izraelské média pripomínajú, že prvý lesný požiar v tejto lokalite severozápadne od Jeruzalemu vznikol 23. novembra, avšak už na druhý deň ho zlikvidovali. O niekoľko hodín hneď v niekoľkých lokalitách došlo k ďalším požiarom, preto experti hovoria nielen o prírodnej katastrofe, neopatrnom zaobchádzaní sa s ohňom, ale aj o masových úmyselných činoch podpaľačov – a to v celej krajine. Policajní a vojenskí experti tvrdia, že podpaľači často používali tradičné „molotové koktaily“.

Požiare po celom Izraeli začali vznikať už 22. novembra. Na likvidáciu požiarov privolali všetko, čo sa len dalo – hasičov, políciu, armádu, dobrovoľníkov, značné posily zo zahraničia. Izraelským hasičom pomáhali nielen kolegovia z Palestínskej autonómie, ale aj z Ruska, Grécka, Cypru, Turecka, Chorvátska, USA, Veľkej Británie, Ukrajiny, Talianska, Francúzska, Azerbajdžanu, Egyptu a Jordánska. 

V priebehu prvých 5 dní asi 2500 hasičov lokalizovali a zlikvidovali viac ako 630 veľkých požiarov prevažne v severných a centrálnych regiónoch Izraelu. Špeciálne protipožiarne lietadla uskutočnili viac ako 500 letov. Leteckú protipožiarnu skupinu tvorili 14 domácich strojov Air Tractor AT-802 a taktiež letecké posily z 13 krajín, hlavne ruské lietadlá – amfíbie Be-200 a americký supertanker Evergreen-747.

Izraelské média informovali, že v priebehu týždňa zranenia utrpelo 180 ľudí a čiastočne alebo úplne zhoreli 560 domov. Asi 80 tisíc ľudí boli nútené opustiť svoje domy a dočasne boli ubytovaní na bezpečných miestach. Polícia, špeciálne jednotky a pohraničná služba Izraela zadržala 40 izraelských a palestínskych Arabov podozrievaných z úmyselného podpaľačstva. Média informujú, že minimálne 23 osoby sa nevyhnú trestnému stíhaniu a súdu.  

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1932x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2482x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2273x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2031x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,