asfasdf ×

NázorObčana.sk

Paul Craig Roberts, bývalý poradca ministra financií USA vo vláde Ronalda Reagana, požiadal Vladimíra Putina o ruské občianstvo

 Aktuality

Vytvára sa pomerne zaujímavá tendencia – a pomaly aj poradovník. Po Gérardovi Depardieovi, Stevenovi Seagalovi a iných známych osobnostiach o ruské občianstvo požiadal bývalý poradca ministra financií USA vo vláde Ronalda Reagana Paul Craig Roberts

30 November
2016 13:40:11

 

Foto: Blog Paula Craiga Robertsa

Známy americký ekonóm, politický a hospodársky komentátor Paul Craig Roberts sa obrátil na ruského prezidenta Vladimíra Putina a požiadal ho o ruské občianstvo, ruský pas a, ako sa vyjadril, o „trošku diplomatickej ochrany“. Tento skúsený ekonóm a brilantný bloger pravidelne kritizuje finančnú a hospodársku politiku Spojených štátov. Do medzinárodnej politiky sa príliš nemieša, ale vždy opakuje, že USA a Rusko by mali spolupracovať, zmenšiť napätie, ktoré panuje vo vzťahoch medzi dvoma štátmi, a v žiadnom prípade by nemali pripustiť vojnu alebo jadrový konflikt.

Bývalý poradca ministra financií USA pre hospodársku politiku vo vláde Ronalda Reagana je presvedčený a často opakuje vo svojich článkoch, že americkí politici vykresľujú z Ruska nepriateľa iba preto, aby zvyšovali dane a odvody na mýtickú „obranu pred agresorom“ a samozrejme časť týchto finančných prostriedkov sa preleje na účty politikov.

Narodený v Atlante, štát Georgia, 77-ročný politik, ekonóm a bloger Paul Craig Roberts perfektne ovláda novinárske remeslo a v ironickej a sarkastickej forme brilantne kritizuje svojich oponentov. Presne v takej ironickej forme napísal aj otvorený list Vladimírovi Putinovi, v ktorom ho žiada o ruský pas a diplomatickú podporu. Sarkasticky prízvukuje, že jedno z najvplyvnejších amerických médií The Washington Post ho označilo za ruského agenta a v tejto súvislosti žiada o ruský pas.

„Keďže agent CIA Craig Timbert pôsobiaci ako reportér The Washington Post odhalil ma ako ruského agenta, rozhodol som sa, že požiadam Vás o ruský pas a trošku diplomatickej podpory. Možno mi poskytnete miesto tlačového tajomníka pre vzťahy s médiami na ruskej ambasáde – dovtedy, kým sa nepoberiem z tejto krajiny,“ ironizuje Roberts.

Poznamenáva, že videl, ako Putin odovzdal ruský pas svetoznámemu americkému hercovi Stevenovi Seagalovi, a v súvislosti s tým vyjadril nádej, že „byť ruským agentom je takisto dôležité, ako cvičiť Rusov v bojových druhoch športu“.

Prízvukuje, že „švajčiarske banky sú už na nič, pretože švajčiarska vláda umožnila Washingtonu určovať pre domáce banky zákony, ktoré regulujú bankovú sféru vo Švajčiarsku.“ Ironizuje, že svoju mzdu ruského agenta by poprosil posielať do ruskej banky.

„Možno zoznámite ma s niektorým vydavateľom, aby som mohol vydať memoáre pod názvom „Môj život pod maskou marionetky Putina“. Veď v súčasnosti každú chvíľu The  Washington Post môže zverejniť ten fakt, že spolu s mojim kolegom, tiež agentom KGB Ronaldom Reaganom som znižoval dane pre bohatých a nútili kapitalistov tak zneužívať a zbedačovať americký ľud, aby povstal proti svojej vláde a uskutočnil prevrat. Ako perfektne sme vtedy oklamali ľavičiarov!“ otvorene sa posmieva Paul Craig Roberts.

„Je mi ľúto, že redakcii The Washington Post sa otvorili oči a odhalila vo mne ruského agenta. Nie je to však moja vina. Myslím si, že ma prezradil niekto z „atlantických internacionalistov“ vo Vašej vláde. Nepovažujte ma za špióna CIA. Moja kritika politiky Washingtonu, ktorá vedie k nárastu napätia medzi dvoma jadrovými mocnosťami, a podpora Vašej politiky zníženia napätia nie je „špiónskou strechou“. Určite si neželám, aby svet vybuchol v následku termojadrovej vojny,“ píše Roberts.

„Podobné názory, ako moje, sú veľmi podozrivé v USA, avšak dúfam, že ich celkom rozdeľujú v Rusku a preto netrpezlivo čakám na ruský pas,“ poznamenáva v závere svojho listu Vladimírovi Putinovi známy americký ekonóm a publicista Paul Craig Roberts. 

Tento „zarytý“ Republikán /presne ako nový prezident USA Donald Trump/ často zverejňuje svoje články v politickom časopise CounterPunch. Tvrdí, že po jeho kritických článkoch o politike prezidenta Busha – mladšieho mu od r. 2004 neumožňujú publikovať svoje články žiadne vedúce americké noviny a časopisy.

V r. 2009 vystúpil s tvrdou kritikou všemožných „farebných revolúcií“ a potom aj revolúcií v Gruzínsku a na Ukrajine. Označil ich za naplánované akcie CIA. V marci 2014 ocharakterizoval Majdan ako ozbrojený štátny prevrat, nezákonné uchopenie moci a taktiež označil ho za cielenú akciu USA proti Rusku.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1857x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2412x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2213x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1986x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,