asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Anglicku žije štvrť milióna bezdomovcov. Charitatívne organizácie bijú na poplach

 Aktuality

Britské charitatívne organizácie po svojom vnímajú zvýšenie počtu prisťahovalcov do Spojeného kráľovstva. Poukazujú na to, že mnohí z týchto ľudí nemajú nielen prácu, ale ani bývanie. Preto armáda bezdomovcov vo Veľkej Británii prudko narastá.

04 December
2016 19:24:00

 

Foto: Facebook

Podľa prieskumov, ktoré urobili niektoré charitatívne a iné organizácie, migranti sa nehrnú rovnakým počtom do všetkých štátov Spojeného kráľovstva. Drvivá väčšina prisťahovalcov prichádza do Anglicka. A práve tam sa počet bezdomovcov zvýšil na 250 tisíc ľudí. Ako uvádzajú charitatívne organizácie, aj počet detí bez domova dosiahol rekordnú úroveň – 120 tisíc. Podobná nelichotivá situácia doposiaľ nebola nielen v Anglicku, ale aj v celej Veľkej Británii.

 
Časť ľudí bez oficiálneho domova žije v ubytovniach pre bezdomovcov a rôznych sociálnych a charitatívnych zariadeniach. Tie im však poskytujú iba dočasnú strechu nad hlavou. Určitá časť bezdomovcov však žije na ulici. Odborníci bijú na poplach: prichádza zima a tisíce ľudí v Anglicku žijú na ulici – v parkoch, na železničných a autobusových staniciach, budovách už  dávnejšie nefungujúcich podnikov a pod.

Štatistici uvádzajú, že najviac ľudí bez domova žije, pochopiteľne, v metropole -  Londýne, kam smeruje väčšina prisťahovalcov v nádeji, že práve v hlavnom meste kráľovstva si nájdu prácu a ubytovanie. Dosť zlá situácia je aj v Brightone, Birminghame, Coventry, Readingu, Manchestri, Lutone a pod.

Rôzne zdroje z charitatívnych organizácií uvádzajú, že napríklad v Birminghame nemá každý 119. obyvateľ mesta trvalé bydlisko. Z nich až 9 524 ľudí žije v útulkoch, a 36 dokonca na ulici. V Londýnskom Westminsteri je každý 25-ty obyvateľ bez trvalého bývania a z nich nocuje na uliciach 256 osôb. Podobná situácia sa vytvorila aj v niektorých ďalších anglických mestách.

Experti poukazujú na to, že tento stav zapríčinil nielen vysoký prílev prisťahovalcov, ale aj  neprimerane vysoká výška nájomného vo viacerých anglických mestách a vlastne aj celej Veľkej Británie. Prízvukujú, že v ostatnom období sa znížilo tempo budovania rodinných a obytných domov a navyše vláda znížila príspevky na bývanie.

Charitatívne organizácie zdôrazňujú, že najčastejšie sa bezdomovcami stávajú ľudia práve po tom, ako už nedokázali pravidelne platiť za bývanie a preto boli vysťahovaní z nájomného bývania. Odborníci poznamenávajú, že v najbližších rokoch sa situácia určite nezlepší – aj kvôli prílevu migrantov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1931x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2482x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2272x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2031x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,