asfasdf ×

NázorObčana.sk

Briti začali veľa piť. Odborníci navrhujú liek starý ako svet: treba zvýšiť ceny na alkohol a časť ľudí s nim prestane preháňať

 Aktuality

Briti začali veľa piť. Samozrejme, ich nálady a chúťky ovplyvnil aj Brexit, ale bolo by zbytočne všetko zvaľovať iba na najnovšie sociálne a politické trendy a zmeny vo Veľkej Británii. Popíjať Briti začali už dávnejšie – ešte pred Bretitom.

06 December
2016 02:40:32

 

Foto: Facebook

Samozrejme, odborníci, lekári, organizácie, ktoré tým alebo iným spôsobom bojujú o zdravie a sociálne postavenie občanov, bijú na poplach. Ostrovné kráľovstvo sa začína potápať v alkoholickom mori! Všetci svorne začali hľadať protijed alebo univerzálny liek: ako zastaviť pád britských občanov do alkoholickej priepasti?

A protijed sa našiel! Je to liek skutočne starý ako svet. Tento liek vyskúšali mnohé vlády na všetkých kontinentoch. Občas bol užitočnejší, inokedy bol na nič a vôbec nepomohol. Experti hlavne z radov lekárov a odborníkov v oblasti zdravotníctva navrhujú, aby vláda zvýšila ceny na alkoholické nápoje. Teda logika je jasná: alkohol bude drahší, budú ho menej kupovať a menej konzumovať. Lenže, ako vieme, matematické predpoklady nie vždy fungujú v reálnom živote a dva plus dva nie vždy znamenájú štyri...

Britskí odborníci pripomenuli, že liečenie ľudí, ktorí majú tie alebo iné problémy s alkoholom, ročne stoja britskú štátnu pokladnicu 1,2 miliardy libier. Navrhujú zabiť dve muchy jednou ranou: znížiť náklady na liečenie alkoholikov a zároveň za pomoci zvýšenia cien na alkoholické nápoje získať dodatočné finančné prostriedky do štátnej pokladnice.


Vládni odborníci taktiež poukazujú na to, že miera konzumácie alkoholu v krajine sa počas posledných 40 rokov zvýšila takmer o polovicu – o neuveriteľných o 42%! Podľa prieskumov spoločnosti Public Health England, až 10 miliónov Britov užíva nadmierne množstvo alkoholu.

Vládni experti to zhrnuli do kocky a tvrdia, že hlavnou príčinou tak obrovskej konzumácie  alkoholu sú práve nízke ceny na tvrdý alkohol. Preto navrhujú razantne zvýšiť ceny a takto získané peniaze poslať do rezortu zdravotníctva – samozrejme, nielen za účelom liečenia alkoholikov, ale všetkých občanov Veľkej Británie.

Vládni experti odrážajú protiútoky oponentov, ktorí sa bránia zvyšovaniu cien na alkohol a tvrdia, že tieto opatrenia nezasiahnu ľudí, ktorí pijú iba príležitostne alebo s alkoholom to nepreháňajú. Navrhujú, aby sa zvýšenie cien nedotklo barov a reštaurácii, kde tie ceny sú aj tak vyššie, ako v obchodoch. Taktiež navrhujú najviac zvýšiť dane na „populárne“ druhy alkoholu, ktoré sa najviac kupujú. Samozrejme, tým sa zvýši aj cena určitých druhov alkoholických nápojov a ľudia by ich, podľa vládnych stratégov, mali kupovať menej.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1541x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2060x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1937x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1707x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,