asfasdf ×

NázorObčana.sk

Profesor Johan Galtung, ktorý predpovedal rozpad ZSSR, dáva USA termín do roku 2020

 Aktuality

Donald Trump môže urýchliť úpadok USA, výsledkom čoho sa štát rozpadne do roku 2020, vyhlásil nórsky profesor Johan Galtung, ktorý je hlavným zakladateľom štúdií mieru a vojny. Jeho slová prináša The Independent.

12 December
2016 17:32:41

 

Foto: Facebook

V minulosti Už Galtung urobil rad presných predpovedí a rade historických udalostí („povstania“ na Tian´anmen v Pekingu, teroristického aktu 11. 9. 2001), vrátane rozpadu Sovietskeho zväzu, poznamenáva Russia Today. Profesor Galtung je presvedčený, že pri Donaldovi Trumpovi čaká USA kolaps.

Keď v roku 2000 predpovedal Spojeným štátom stratu štatútu superveľmoci v roku 2025, rozhorel sa škandál. Pri vládnutí Georga Busha mladšieho svoju predpoveď prehodnotil a dátum spresnil na rok 2020. Teraz je vraj jeho predpoveď zjavná vďaka víťazstvu „pompézneho miliardára“.

Počas predvolebnej kampane Trump sľúbil deportovať 3 milióny migrantov a ohraničiť sa od Mexika stenou. Podľa Galtunga ide o politiku, ktorú súzvučí s jednou z finálných štádií úpadku USA, ktorú opisuje vo svojej knihe „Úpadok americkej ríše a čo potom?“. Vedec tvrdí, že úpadok medzinárodnej autority štátu pôjde ruka v ruke s „rastom fašistických nálad“ (už po niekoľko rokov vidíme, že USA sú v OSN za glorifikáciu nacizmu a fašizmu nakoľko hlasujú proti rezolúciám OSN, ktoré sa týmto javom usilujú brániť – pozn. red. srspol).

Profesor poznamenáva: kritický vzťah zvoleného prezidenta k NATO tiež poukazuje na to, že USA už čoskoro môžu prestať byť superveľmocou. Trump už vyhlasoval, že Washington môže neprísť na pomoc spojencom, ktorí nedostatočne vydávajú prostriedky na obranu.

„Ďalšie štáty nechcú byť dobrými spojencami, a tak USA musia samé ničiť pomocou nepilotovaných bombardérov... a specnazu bojujúceho všade, kde sa len dá“, uvažuje Galtung a dodáva, že severná Európa zatiaľ podporuje vojenské kampane Ameriky, no toto sa môže skončiť po roku 2020. „Preto trvám na tomto extrémnom termíne“. Galtung však zároveň dodáva, že posudzovať politiku republikána pred jeho vstupom do funkcie je predčasné.  

Lenže expertka Kráľovského inštitútu medzinárodných vzťahov Xenia Wickettová zastáva inú pozíciu. „Amerika je svetovou veľmocou z mnohých dôvodov. Má najsilnejšiu armádu sveta, dobre vyladenú „mäkkú silu“ v tvare univerzít, spoločností a médií. Idea, že toto všetko sa môže počas najbližších štyroch rokov, sa podobá na odtrhnuté od reality“, povedala pre The Independent.  

Podľa vz.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

75 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1857x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2412x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2213x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1986x 👤eugenius
,