asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Washington Post: „Keby sme zverejňovali iba fakty, svet by sa nedozvedel o rozsahu Putinových kybernetických útokov“

 Aktuality

Nielen v našej gigantickej vlasti – na Slovensku, ale aj na celej maličkej planéte Zem pokračuje neľútostný boj, ktorý rozpútal celosvetový mainstream proti všetkým tým, ktorí majú iný názor, odlišný postoj a hlavne proti tým, ktorí hovoria pravdu.

26 December
2016 18:33:24

 

Foto: Screenshot CBCNews

Pozoruhodná udalosť v tejto súvislosti sa odohrala za veľkou kalužou. V rozhovore dvoch mainstreamovych novinárov sa zistilo, že mainstreamové média často uvádzajú ničím nepodložené správy iba preto, aby presvedčili verejnosť, že všetko vyzerá tak, ako to vykresľujú. Avšak mnohí ani neskrývajú, že jemne povedané, „podvádzajú“ v snahe manipulovať verejnou mienkou: nejde o pravdu a objektivitu – verejnosť musí si predstavovať svet tak, ako to „maľuje“ mainstream. 

Redaktorka kanadskej verejnoprávnej televíznej a rozhlasovej stanice CBC - Canadian Broadcasting Corporation /“dvojička“ našej RTVS/ Diana Swainová urobila rozhovor s uznávaným kolegom z vplyvného amerického denníka The Washington Post Gregom Millerom. Je to jeden z obrovského množstva amerických novinárov, ktorý často písal o kybernetických útokoch ruských hakerov a o tom, že Moskva ovplyvnila výsledky amerických volieb.

Kanadská redaktorka sa chytila jednej zaujímavej iniciatívy Grega Millera, ktorý obhajoval použitie diskrétnych informácií od anonymných zdrojov a úplne utajovanie týchto zdrojov – aj vtedy, keď sa uvádzajú nejaké argumenty a obvinenia – ale sa neuvádzajú žiadne fakty. Miller tvrdil, že aj takéto informácie sú cenné a objektívne, aj keď novinári používajú iba obvinenia nepodložené žiadnymi faktami.

Kanadská redaktorka pripomenula, že ako prvé hon na bosoriek začali The Washington Post a The New York Times a potom sa k nim pripojili stovky rôznych médií, ktoré obvinili Kremeľ v tom, že svojimi kybernetickými útokmi ovplyvnil výsledky amerických prezidentských volieb. The Washington Post jasné uviedol: ruská vláda použila kybernetickú špionáž, aby ovplyvnila americké voľby a pomohla Donaldovi Trumpovi stať sa ďalším americkým prezidentom. Hneď na to podobný „objav“ zverejnil aj The  New York Times.

Redaktor The Washington Post Greg Miller vtedy vyhlásil, že toto tvrdenie sa opiera na informácie z utajených zdrojov. O pár dní napísal, že tuto operáciu ruských hakerov riadil osobne ruský prezident Vladimír Putin. V Moskve, ako aj vo volebnom štábe Donalda Trumpa hneď odmietli tieto vyhlásenia a obvinili amerických novinárov z klamstva. Donald Trump uviedol, že tieto tvrdenia sa nezakladajú na pravde, novinári nepredložili žiadne fakty a dôkazy a ich tvrdenia sú smiešne a sú to klamstva.

Greg Miller obhajoval zverejnenie „údajných“ informácií, tvrdil, že nie vždy sa dá uviesť fakty. „V ideálnom svete by sme mohli vymenovať všetky naše zdroje a povedať všetky fakty  pre našich čitateľov. Ale nie je to možné, hlavne, keď ide o materiály, ktoré obsahujú údaje kontrarozviedky a sú často úplne tajné,“ podčiarkol. Tvrdil, že verejnosť by mala veriť novinárom, aj keď odmietajú uviesť svoje zdroje a tým potvrdiť, že ich správy nie sú vymyslené.

Greg Miller povedal paradoxnú, ale zaujímavú pre pochopenie „mainstreamových pochodov“ myšlienku: „Keby novinári mohli zverejňovať iba dokázateľnú pravdu, veľa ďalších informácií, ktoré sa zakladajú iba na správach anonymných zdrojov, nikdy by sa nezverejnili. A potom by sa verejnosť nikdy nedozvedela o niektorých udalostiach: ako aj v tomto prípade – o účasti Putina na kybernetických útokoch a ovplyvňovaní amerických volieb,“ zdôraznil Greg Miller.

„Pritom, ak neuvádzame zdroje a nemáme dôkazy, že je to pravda, podobná informácia nemá menšiu cenu. Prezradiť svoj zdroj môžeme napríklad vtedy, keď poskytuje nám nepravdivú informáciu,“ poznamenal. 

 Kanadská redaktorka Diana Swainová zhrnula tvrdenia amerických novinárov celého mainstreamu do kocky: verejnosť musí veriť všetkému, čo produkuje mainstream – a vôbec nemusí predkladať dôkazy a fakty. Postačí, keď niekoho označí za agresora alebo obviní v kybernetických útokoch a verejnosť musí veriť, že to tak aj je.
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1643x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2161x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2027x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1784x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,