asfasdf ×

NázorObčana.sk

Francúzska televízna stanica TF1: Putin nie je hrozbou pre Francúzsko – je to pragmatik, schopný robiť kompromisy

 Aktuality

„Paríž sa nemusí obávať Vladimíra Putina, pretože ruský prezident je pragmatik, schopný robiť kompromisy,“ domnieva sa redaktorka francúzskej televíznej stanice TF1 Patricia Allémoniéreová, ktorá to povedala v rozhovore so svojimi kolegami.

04 Január
2017 19:06:00

 

Foto: TF1

Je presvedčená, že stabilita vo svete bude závisieť od toho, ako sa dokážu dohodnúť Vladimír Putin a Donald Trump. Moderátor relácie /túto reláciu si môžete pozrieť tu: 

http://www.lci.fr/international/jt-13h-vladimir-poutine-est-il-devenu-le-maitre-du-monde-2019477.html/ pripomenul, že Obama „vyhodil 35 ruských agentov a Vladimír Putin označil toto konanie amerického prezidenta ako agresiu“. Prízvukoval, že Vladimír Putin dnes kontroluje situáciu v Sýrii prostredníctvom dohody o prímerí a vyjadruje názor, že Putin ovplyvnil prehru Hillary Clintonovej. „Nadobúdame dojem, že Putin je dnes „vládcom sveta,“ prízvukuje a žiada, aby Patricia Allémoniéreová okomentovala dianie vo svete.

Francúzska novinárka potvrdzuje: „V niektorom zmysle Putin je „vládcom sveta“ a to aj z toho dôvodu, že na túto úlohu nie je vhodnejší kandidát. Európa je rozdelená a oslabená, a čo sa týka USA, Barackovi Obamovi sa končí termín a posledný krok, ktorý urobil, Donald Trump môže o 3 týždni zmeniť. Vladimír Putin je to ešte aj osobnosť, rozhodný muž, neváha používať silu – keď sa nedarí dosiahnuť niečo diplomatickými metódami, používa zbrane. Tak to urobil na Kryme, na Ukrajine a v Sýrii. Navyše ho podporuje celý národ, jeho rating je  84%. Okrem iného, už viac rokov rieši tú istú otázku – chce, aby Rusko obsadilo miesto v centre medzinárodnej arény. A to sa aj stalo,“ zdôraznila.

Moderátor sa pýta: „Je v tom nejaké nebezpečenstvo pre nás?“

Patricia Allémoniéreová odpovedá: „Nemyslím si tak. Vladimír Putin je pragmatik, schopný robiť kompromisy. „Neznámym“ a pritom dôležitým hráčom zostáva Donald Trump. Od toho, či sa títo dvaja dokážu dohodnúť alebo ich „medové týždne“ budú iba krátke, závisí stabilita celého sveta,“ podčiarkla v závere svojho komentáru francúzska novinárka Patricia Allémoniéreová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1643x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2161x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2027x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1784x 👤eugenius
,