asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Česku môžete pokojne hádzať vajcia do prezidenta: súd rozhodol, že „vaječný útok“ na Zemana nebol trestným činom, ale iba priestupkom

 Aktuality

Po vyše dvoch rokoch pražský súd rozhodol konečne vo veci „vajíčkového útoku“ na prezidenta Miloša Zemana, ku ktorému došlo na pražskom Hrade ešte 17. novembra 2014. Verdikt súdu znel: útočník spáchal iba priestupok.

05 Január
2017 21:51:04

 

Foto: Facebook

Obvodný súd pre Prahu 2 o tom rozhodol 2. januára. Ešte predtým, 22. decembra 2016 Obvodný súd pre Prahu 2, podľa justičnej databázy Infosoud, rozhodol svojim uznesením o „postúpení veci inému orgánu“, teda do priestupkového konania. Mužovi obvinenému z výtržníctva hrozili až dva roky väzenia. Teraz však môže spávať pokojne: jeho „vajíčkový útok“ označili iba za priestupok. Rozhodnutie však zatiaľ nie je právoplatné a je možné proti nemu podať do troch dní sťažnosť.

České média pripomenuli, že pred 2 rokmi tento incident bol vyhodnotený ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Radnica Prahy 2 teda dospela k rozhodnutiu, že hádzanie vajec a ďalších predmetov na českého prezidenta Zemana nebolo priestupkom a preto ľudí, ktorí vajcia hádzali, nepotrestala. Polícia celú situáciu vyhodnotila tak, že daný incident nebol trestným činom.

Na podnet mestskej časti Praha 2 však magistrát celú vec prehodnotil a odovzdal ju polícii, ktorá následne obvinila dvoch mužov z výtržníctva. Vlani zasa došlo k menšiemu obratu: polícia v lete zastavila stíhanie jedného z mužov a u druhého neskôr navrhla obžalobu. Prokurátor muža obžaloval vlani v októbri. Za čin mu hrozil trest odňatia slobody na dva roky. Už nehrozí. Takže v Česku môžu aj naďalej pokojne hádzať vajíčka do prezidenta?..

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1643x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2161x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2027x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1784x 👤eugenius
,