asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Times: Vo voľbách v EÚ garantovane zvíťazí Putin

 Aktuality

„V tomto roku vo Francúzsku, Nemecku a Holandsku sa uskutočnia voľby a v hre bude nielen budúcnosť eura, ale aj celej Európskej únie. Jediným garantovaným víťazom volieb bude ruský prezident Vladimír Putin,“ píše britský denník The Times.

06 Január
2017 19:59:13

 

Foto: Facebook
 

„Vlani Európska únia dostala varovanie o blížiacej sa „amputácii“. V tomto roku Európska únia zistí, ako si národy členských krajín predstavujú život v únii bez „britského údu“. Voľby minimálne v troch zo šiestich krajín – zakladateľov Európskej únie budú závisieť práve od tých otázok, ktoré rozhodli aj v prípade výsledku britského referenda – to jesť od otázok imigrácie, bezpečnosti a suverenity. Avšak tento raz v hre bude osud eura a celej Európskej únie. A „jediný garantovaný víťaz“ Vladimír Putin dokonca nie je členom EÚ,“ ironizuje autor článku.

„Voľby sa rýchlo blížia. Už v marce Holanďania si budú voliť poslancov nového parlamentu. V apríli sa uskutočnia prezidentské voľby vo Francúzsku, kde sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude konať aj druhé kolo, ktoré sa uskutoční v máji. A v septembri alebo októbri sa budú konať voľby v Nemecku. A práve vtedy sa rozhodné, či Angela Merkelová dokáže prežiť búrku, ktorú vyvolala jej politika otvorených dverí v otázke imigrantov, a či sa jej aj po štvrtý raz podarí získať funkciu kancelárky,“ prízvukuje The Times. 

„Každé z týchto volieb budú ovplyvňovať tie nasledujúce. Okrem toho celú situáciu môžu skomplikovať predčasné voľby vo Veľkej Británii a v Taliansku. Tak alebo inak, situácia je dosť prehľadná: podľa všetkého, zvíťazia právocentristické sily,“ predpovedá britský denník a popisuje kandidátov v rôznych krajinách.

„Pritom, napríklad, vo Francúzsku v každom prípade prezidentom sa stane „Putinov človek“. Líderka strany Národný front Mari Le Penová vystupuje za odmietnutie eura a sľubuje zorganizovať referendum na margo členstva krajiny v EÚ. A líder holandskej strany Slobody Gert Vilders mieni zorganizovať nielen referendum, ale aj zakázať migrantom z moslimských krajín vstup do Holandska,“ pripomína denník.

„V Európe nacionalizmus dvíha hlavu v tom čase, ako idea štátnosti stráca svoj lesk. Toto však ešte nesvedčí, že Európska únia je odsúdená na zánik. Na druhej strane, ak chcú európski politici dominovať, musia reagovať na obavy vystrašenej menšiny. Musia zabezpečiť bezpečnosť svojich hraníc a vypracovať dôslednú imigračnú politiku. Pani Le Penová vie, že v prípade neúspechu ich všetkých história nebude súdiť príliš prísne. Verí, že rok 2022 bude jej rokom. Civilizované centrum sa musí postarať o to, aby sa to nestalo,“ varuje britský denník The Times v závere svojho komentáru.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1670x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2188x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2041x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1797x 👤eugenius
,