asfasdf ×

NázorObčana.sk

Švajčiarska poslankyňa slovenského pôvodu: vlani svet bol na pokraji vojny kvôli ukrajinskej kríze, sýrskemu konfliktu a sankciám voči Rusku

 Aktuality

Švajčiarska poslankyňa, rodáčka zo Slovenska 49-ročná Yvette Estermannová, ktorá takmer 25 rokov žije vo Švajčiarsku, pre denník Blick uviedla, že v r. 2016 svet bol na pokraji vojny kvôli ukrajinskej kríze, sýrskemu konfliktu a sankciám voči Rusku.

07 Január
2017 18:58:07

 

Foto: Screenshot Blick

Blick pripomenul, že Yvette Estermannová je poslankyňou švajčiarskeho parlamentu za Švajčiarsku ľudovú stranu, ale pochádza zo Slovenska a pomaly štvrťstoročia žije vo Švajčiarsku. Prízvukuje, že má postoj, ktorý sa odlišuje od názorov väčšiny poslancom domáceho parlamentu a preto vyzdvihuje práve tento jej výrok o tom, že vlani svet bol na pokraji tretej svetovej vojny.


Yvette Estermannová vo svojom blogu pre Blick taktiež napísala, že práve ukrajinská kríza, sýrsky konflikt a  sankcie voči Rusku umožnili Spojeným štátom „napchať si vačky“ a udržať pri živote „neuveriteľné gigantickú vojnovú mašinériu“.

Švajčiarska politička slovenského pôvodu je presvedčená, že väčšina ľudí si želá, aby sa podarilo vrátiť k normálnemu životu, a dúfa, že s príchodom Donalda Trumpa nastanú zmeny k lepšiemu. Domnieva sa, že nový americký prezident môže sa stať nádejou pre celý svet. Verí, že zruší sankcie voči Rusku a v tejto súvislosti Blick pripomína, že táto, ako ju označuje, „kamarátka Ruska“ prednedávnom predložila dva návrhy na zlepšenie vzťahov s Moskvou.   

Našim čitateľom taktiež pripomenieme, že Yvette Estermannová je podľa všetkého aj „veštkyňa“ a má veľmi dobrý odhad. Pred 3 rokmi, vo februári 2014, keď migračná kríza ešte nedusila celú Európu, podporila zákon o obmedzení príchodu prisťahovalcov do Švajčiarska  - ako by už vtedy cítila, aké hrozby prinesie migračná kríza o 2 roky.

Vtedy sa jej domáci, ale aj zahraniční novinári pýtali, prečo sa rozhodla hlasovať za tento zákon, ktorý obmedzí príchod prisťahovalcov do Švajčiarska. Prízvukovali, že pochádza zo  zo Slovenska a odteraz jeho občania, ktorí by chceli pracovať vo Švajčiarsku, budú mať  sťažený prístup do tejto krajiny.

Yvette Estermannová to vysvetlila celkom logicky: „Ak by Slovensko muselo prijať ročne 80  tisíc cudzincov a krajine by hrozilo, že praskne vo švíkoch, ako členka Národnej rady Slovenskej republiky by som konala rovnako. Mojou úlohou je splniť volebné sľuby obyvateľstvu bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzam,“ podčiarkla. Už vtedy zaujala správny postoj, pretože vedela, čím hrozí merkelovej politika „otvorených dverí“...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1113x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 751x 👤PRclanky
,