asfasdf ×

NázorObčana.sk

Úškrny demokracie: Obyvateľa Lotyšska, ktorý odfotil americký tank na železničnej stanici, poslali do väzenia a vyhodili zo zamestnania

 Aktuality

Bývalý minister zahraničia Lotyšska Jānis Jurkāns kritizoval príslušníkov tajných služieb Lotyšska, ktorí zatkli obyvateľa mesta Jelgava iba za to, že odfotografoval vojenskú techniku NATO, ktorú prepravovali po železnice.

08 Január
2017 18:25:11

 

Foto: Facebook

Lotyšský portál mixnews.lv cituje bývalého ministra, ktorý je presvedčený, že podobným spôsobom lotyšské tajné služby chcú ukázať, akú „aktívnu činnosť vykonávajú.“ Podčiarkol, že v rámci vlastnej propagácie podnikajú nezmyselné kroky a robia z komára somára.

„Na otvorenom plošinovom vozni Lotyšských železníc sa nachádzal tank a zamestnanec tejto spoločnosti ho odfotografoval. Je to strašný kriminál! Podľa všetkého, tohto nešťastníka – špióna poslal sem samotný Putin!“ ironizoval Jānis Jurkāns v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Batkom, keď sa zúčastnil na jej pravidelnej relácii „7 dní a nocí“.

Podčiarkol, že žiaden lotyšský zákon nezakazuje fotografovať vagóny, na ktorých sa nachádza nejaký náklad. „Fajn, keby tento človek aspoň strhol celtovinu, alebo vliezol pod ňu, alebo sa aspoň nejakým spôsobom dotkol nákladu, alebo sa snažil niečo vyhľadávať... Nič také nerobil. Tank stal na otvorenom plošinovom vozni, človek ho odfotografoval – to je všetko. A čo sa stalo? Ani v jednom lotyšskom zákone nenájdete ani najmenšiu zmienku o tom, že nemôžete fotografovať vagóny a náklad, ktorý sa na nich prepravuje – a je úplne jedno, čo prepravujú v týchto vagónoch. Je to zakázané zákonom? Nie je. Tak potom čo? Nie je to zakázané, ale tajné služby robia bublinu a snažia sa predviesť: vraj v Lotyšsku sú špióni a tajné služby ich odhalia a zadržia,“ zdôraznil bývalý lotyšský minister zahraničia.

Lotyšské média prezradili totožnosť „fotografa“. Bol to zamestnanec Lotyšských železníc /v súčasnosti už bývalý zamestnanec/ Alexander Krasnoperov. Celých 20 rokov pracoval v Lotyšských železniciach a kvôli niekoľkým fotkám ho zatkli tajné služby a navyše ho vyhodili zo zamestnania.

Novinári pripomenuli, že lotyšská Polícia bezpečnosti zatkla istého muža, totožnosť ktorého médiám neprezradila a obvinila ho zo špionáže. V rámci vyšetrovania polícia urobila 5 /!!/ domových prehliadok a pretože, podľa tajných služieb, tento človek predstavoval hrozbu pre bezpečnosť Lotyšska, na obdobie vyšetrovania ho poslali do väzby a do súdneho procesu bude väznený. Novinárom sa podarilo zistiť iba to, že „fotograf“ sa nachádza v Jelgavskej väznici, ďalšie podrobnosti im kompetentní neprezradili, odvolali sa na „citlivé informácie“.   

K prípadu sa vyjadril aj minister vnútra Lotyšska Rihards Kozlovskis, ktorý pre média uviedol, že „si nemyslí, že zatknutý zamestnanec Lotyšských železníc iba tak fotografoval techniku NATO, ale mal aj iné úmysly...“ Potvrdil, že tento „fotograf“ predstavuje nebezpečenstvo pre lotyšský štát a preto až do súdneho procesu zostane vo väzení. Novinárom dokonca prezradil „citlivú informáciu“, že bývalý zamestnanec Lotyšských železníc, podľa všetkého, zbieral špiónsku informáciu pre štát, ktorý nie je členskou krajinou EÚ... Asi nebolo ťažké odhadnúť, ktorú krajinu mal na mysli...

Niektoré lotyšské média v tejto súvislosti zdôrazňujú význam európskej a aj lotyšskej slobody a demokracie, keď človeka kvôli pár fotkám, keď fotil objekty takpovediac „vo voľnej prírode“ a neurobil nič, čo je zakázané zákonom, poslali do väzenia a vyhodili z roboty.  


 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

67 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1931x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2482x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2272x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2031x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,