asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americký denník The Hill ironizuje nad hystériou svetového mainstreamu: „Rusi prichádzajú! Je s nami amen!“

 Aktuality

V niektorých krajinách EÚ a USA pokračuje hystéria ohľadom možných ruských útokov. Väčšina politikov, analytikov a médií, ktoré hlásia toto nebezpečenstvo, síce dobre vedia, že sú to bludy a nezmysly, ale politika je politika a biznis je biznis...

19 Január
2017 18:20:19

 

Foto: Screenchot The Hill

Samozrejme, niektorí politici, analytici a novinári úprimne veria, že Rusko je schopné zaútočiť, napríklad, na Poľsko či pobaltské štáty. Nuž, darmo budete apelovať na ich cit pre spravodlivosť, objektivitu a realitu. Ten, kto chce veriť na strašidelné rozprávky, bude na ne veriť aj naďalej. V tomto prípade, bohužiaľ, „pacient je nevyliečiteľne chorý...“

Potešiteľnou správou je, že aj za veľkou špinavou kalužou sa nájdu ľudia, ktorí predsa majú ten cit pre objektivitu a realitu. Niektorí americkí analytici a novinári vyzývajú nerozširovať hystériu a radšej sa pozrieť pravde do očí. Napríklad, americký novinár John Kushma pre denník The Hill napísal celkom realistický a vtipný článok, v ktorom komentuje tie chýry a bludy na margo ruského nebezpečenstva, ktoré šíri väčšina západných „expertov“.

Bo svojom článku „Rusi prichádzajú!“ poukazuje na to, že americké média nikto nekontroluje, ale v tej svojej „slobode, nezávislosti a objektívnosti“ vyvolávajú divokú protiruskú hystériu a zverejňujú bludy a nepreverené informácie. „Jedným z príkladov toho, ako média zverejňujú nedôveryhodné „nepotvrdené správy“ sú meditácie na tému, že Rusi údajne majú „špinu“ na nového prezidenta Donalda Trumpa. O tom 10. januára referovala napríklad CNN s odvolaním sa na anonymný zdroj,“ pripomína John Kushma.


Prízvukuje, že má ku kolegom zo CNN niekoľko logických otázok, ktoré vyplývajú z toho, že zverejnili podobné „zaujímavé“ informácie: „Prosím, Rusi? Akí Rusi? Nepotvrdené  informácie? A to je všetko, čo máte? Tak prečo ste sa potom rozhodli o tom v televízii  hovoriť? Utekajte preč, preverte ich a až potom budeme o tom debatovať,“ radí kolegom.

Prízvukuje, že americké média zverejňujú nepotvrdené informácie z politických dôvodov. „Mimochodom, pri informovaní o nejakej udalosti hlavnú rolu hrá prvý dojem. Bez ohľadu na to, čo sa bude diať ďalej, všetci si zapamätajú tú prvú „kačicu“. Zodpovední a profesionálni novinári berú do úvahy tuto skutočnosť a hovoria pravdu, ale nezodpovední a neprofesionálni naopak toto používajú na to, aby presadili lož,“ prízvukuje.

„Zdá sa, že už si nemôžeme dovoliť spoliehať na naše média a veriť v ich poctivosť a pravdivosť, ako predtým. Bohužiaľ, prácu amerických médií zopsula honba za ratingom.
Média zabúdajú na hrozbu terorizmu a rasovej nerovnosti, dnes už iba kričia na každom rohu „Rusi idú! Rusi prichádzajú!“ ironizuje novinár.


„V skutočnosti Rusko stoji za Trumpovým víťazstvom vo voľbách? Samozrejme, že nie.  Donalda Trumpa si zvolili Američania. V Spojených štátoch nenávidia existujúci v Rusku model, kde sú média financované štátom. Máme tu rovnaký druh „slobody prejavu“. V USA došlo do absurdity - média sú doslova mimo kontroly, a štát sa ocitol v ich moci. Novinári môžu  prekrucovať fakty a zverejňovať špekulácie kvôli ratingu, a potom to zdôvodňovať  „slobodou  prejavu“. Americké média tvrdia, že ich úlohou je „donútiť politikov k úprimnosti a dotlačiť k zodpovednosti“. Lenže nikto nevolá k zodpovednosti novinárov,“ podčiarkuje John Kushma.

„Vláde taktiež sa nedá veriť. Takže, keď riaditeľ americkej Národnej rozviedky tvrdil, že NSA nešpehuje obyčajných Američanov, bola to lož. A Colin Powell klamal celej Rade  bezpečnosti OSN, že Irak má údajne zbrane hromadného ničenia. To znamená, že úroveň dôvery v americké média a politikov dosiahla historické dno,“ tvrdí autor článku.

„Na všetko sa môžeme pozrieť z rôznych uhlov pohľadu. Môžeme uveriť novinárom, ktorí tvrdia, že je s nami všetkými koniec, pretože Rusi idú!.. A možno, že sa naše média jednoducho chovajú ako pastier z príbehu, kde kričí „Vlci!“. Každý si pamätá, čím sa to preňho skončilo,“ zdôrazňuje v závere svojho článku v americkom denníku The Hill novinár a politológ John Kushma.

Historické okienko pre našich čitateľov. Ak by náhodou zopár našich čitateľov /o čom pochybujem/ nevedelo pôvod výroku „Rusi idú“, pripomenieme, že odznel 22. mája 1949.  James Forrestal vtedy už bývalý minister obrany USA sa nachádzal v psychiatrickej nemocnici a s krikom „Rusi idú“ skočil z okná zo 16. poschodia. Aj počas choroby často spomínal „ruskú hrozbu“ a tvrdil, že Rusi prichádzajú /The Russians are coming/. Táto chybná domnienka sa preňho stala osudnou... Viacerí by si na to mali pamätať...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1548x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2066x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1943x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1712x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,