asfasdf ×

NázorObčana.sk

Obec Báčsky Petrovec navštívil podpredseda pokrajinskej srbskej vlády a pokrajinský tajomník pre hospodárstvo a turistiky Ivan Đoković

 Aktuality

Obec Báčsky Petrovec navštívil podpredseda pokrajinskej vlády a pokrajinský tajomník pre hospodárstvo a turistiky Ivan Đoković. Návšteva sa uskutočnila v Podnikateľskom a inovačnom centre v Báčskom Petrovci.

26 Január
2017 17:47:59

 

Foto: Jaroslav Čiep

Cieľom návštevy pokrajinského funkcionára bolo spoznať činnosť centra, oboznámiť sa s jeho plánom a programom na rok 2017 a nadviazať vzájomnú spoluprácu.

Podpredseda vlády APV a pokrajinský tajomník pre hospodárstvo a turistiku Ivan Đoković v spoločnosti predsedu Obce Báčsky Petrovec Srđana Simića a ďalších členov obecnej rady zavítali do areálu Podnikateľského a inovačného centra pre podporu a rozvoj nových mikropodnikov, malých a stredných podnikov, ktorého činnosť sa zameriava na hospodársky rozvoj, zlepšovanie podmienok a skvalitnenie života občanov miestnej samosprávy. Privítala ich riaditeľka PIC Jana Zabunov.

Podnikateľský inkubátor

PIC v Petrovci bol postavený v roku 2009, ako realizácia projektu, ktorý s partnermi uskutočnila obec Báčsky Petrovec prostriedkami Vlády Slovenskej republiky v rámci programu Slovak AID.

Jeho zakladateľmi sú Miestne spoločenstvo Báčsky Petrovec, Regionálna rozvojová agentúra Slovenska, VIP fond a Akadémia ženského podnikania.

PIC slúži ako podnikateľský inkubátor. V ňom je v súčasnosti 12 nájomníkov. Pracuje s cieľom dosiahnuť pokrok v koncepcii duálneho vzdelávania, ktoré sa stalo vyhľadávaným predovšetkým na medzinárodnom trhu práce.

Podpredseda Ivan Đoković povedal, že k dnešnej návšteve prišlo aj preto, aby sa sekretariát a verejnosť zoznámili s prácou a funkciu centra.

,,Podnikateľský inkubátor v Petrovci potvrdzuje svoj účel a samotnú skutočnosť, že je tu profesionálny manažérsky tím. Avšak, časť kancelárií je prázdna, takže je tu priestor pre podporu nových ľudí, aby začali so svojim vlastným podnikom. Ako sekretariát v nadchádzajúcom období budeme pomáhať podnikateľom, napríklad prostredníctvom spoločného programu s Národnou službou pre zamestnávanie prostredníctvom dotácií pre seba-zamestnanie. Rovnako aj dotovaním nákupu strojov, zariadení a softwaru pre potreby potenciálnych obyvateľov tohto inkubátora,“ povedal Đoković.

On tiež oznámil oficiálnu návštevu do Obce Báčsky Petrovec v budúcnosti, aby vzhliadol jej hospodársky a turistický potenciál.

Zároveň Đoković podporil iniciatívu riaditeľky Akadémie ženského podnikania Jany Zabunov a oznámil podporu organizovaniu každoročného podujatia Podnikateľka Vojvodiny. Tohto roku sa bude konať v apríli alebo v máji v Novom Sade.

Jaroslav Čiep

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1747x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2278x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2114x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1869x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,