asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík: „Lukáš Ranik - za odhalenie rozkrádačiek mafiánska výstraha“

 Aktuality

„Komunálny poslanec a regionálny predseda za stranu Sloboda a Solidarita v Púchove Lukáš Ranik dostal rituálnu výstrahu podobnú mafiánskym praktikám. V nedeľu nadránom mu podpálili osobné auto,“ tvrdí Richard Sulík

07 Február
2017 19:22:41

 

Foto: Screenshot YouTube.

„Príčinou je pravdepodobne skutočnosť, že Lukáš Ranik sa intenzívne zaoberal odhaľovaním tunelovania mestského majetku. Podľa primátora Púchova Rastislava Heneka to nebol prvý prípad, kedy došlo k poškodeniu osobného majetku konkrétneho poslanca, ktorý upozornil na prešľapy bývalého vedenia mesta. Preto bude Lukáša Ranika podporovať v jeho čestnom konaní aj naďalej.

Predseda strany SaS Richard Sulík na mimoriadnej tlačovej besede hovoril o spojenectve temných síl v Púchove, pričom upozornil, že podpálenie auta poslancom, ktorí odhaľujú rozkrádačky, je ďaleko za čiarou a spolu s Ľubomírom Galkom vyzvali verejnosť na pomoc pri vyšetrovaní. Galko zároveň zdôraznil, že SaS si na hospodárenie v Púchove za uplynulé roky ešte posvieti a z mesta Púchov urobí centrálnu tému. Lukáš Ranik taktiež prisľúbil, že sa nenechá zastrašiť a páchateľovi odkázal, že v boji proti korupcii bude pokračovať aj naďalej a s omnoho väčším nasadením,“ dodal R. Sulík.

Richard Sulík: Počas dnešnej noci zhorelo auto nášho člena a mestského poslanca v Púchove, ktorý je zároveň predsedom najsilnejšieho poslaneckého klubu Lukáša Ranika. Polícia skonštatovala cudzie zavinenie a začala trestné stíhanie. Vzhľadom na to, že náš člen a poslanec Lukáš Ranik stojí za odhaľovaniami tunelovania mestského majetku bývalým vedením mesta, je vysoko pravdepodobné, že páchateľov treba hľadať práve v týchto súvislostiach. Podpálenie auta je z nášho pohľadu rituálna výstraha.

Je to výstraha, ktorú používajú mafiáni, aby verejnosti ukázali, že sú silní, že sa nezastavia pred ničím a že sú odhodlaní ísť ďalej. Vrak, ktorý zostal z osobného automobilu poslanca Lukáša Ranika je snaha zastrašiť všetkých aktivistov, všetkých poslancov aj všetkých statočných občanov, ktorí bojujú na Slovensku so zlodejmi v politike. Niečo podobné sa v minulosti stalo napr. už poslancovi Gauliederovi, keď mu niekto hodil na pozemok granát, a to ukázalo, ako veľmi sú poprepájané politické špičky HZDS a podsvetie.

Dnes máme dôvod hovoriť o spojenectve temných síl v Púchove. Neviem, či ide o izolovaný čin alebo o veľkú trúfalosť páchateľov, každopádne vieme, že to je pre nás signál sa tomu tunelovaniu bývalým vedením mesta venovať viac a na najvyššej straníckej úrovni. Preto by som chcel oznámiť, že toto podpálenie auta berieme ako výzvu na posvietiť si podrobne na to, čo sa to vlastne v tom meste Púchov dialo. Sme pripravení podniknúť všetky právne kroky, aby sme odhalili rozkrádačky, ktoré tam boli.

Chcel by som poprosiť všetkých občanov, ktorí majú informácie alebo podozrenia, aby sa obrátil na políciu a pomohli tak vyšetriť tento bezprecedentný prípad. Toto je jednoducho ďaleko za čarou a nesmieme to nechať tak, že našim členom, našim poslancom, ktorí odhaľujú rozkrádačky tu bude niekto podpaľovať autá. Ak občania nemajú dôveru v políciu, môžu sa obrátiť na stranu Sloboda a Solidarita, aj na mňa osobne, na každého si nájdem čas, aby sme sa spolu stretli. Týmto chcem dať jasne najavo, že my si za našimi členmi stojíme.

Lukáš Ranik: Včera okolo tretej v noci mi policajti oznámili, že mi horí auto. Keď som prišiel dole, tak bolo totálne zhorené, nefunkčné, ide do šrotu. Keď sa pozriem spätne, že prečo asi? Ja si myslím, že preto, lebo v roku 2015 som na blogu denníka SME písal o predraženom betónovom plote, ktorý stál 30 tisíc eur. Následne za nejakého pol roka to prišlo vyšetriť NKÚ, ten zverejnil protokol a jasne povedal, že bývalé vedenie nakladalo nehospodárne, vznikla škoda okolo 17 tisíc eur.

Niekde to stojí, nepokračovalo to, preto som 9.1.2017 napísal ako predseda Dozornej rady MŠK, kde sa vlastne táto stavba realizovala, podnet na Úrad pre verejné obstarávanie, aby prišiel a aby toto verejné obstarávanie skontroloval. Čuduj sa svete, neprešiel ani mesiac a za túto aktivitu, za boj proti korupcii, že som najmladší 28-ročný poslanec v meste Púchov, som sa dočkal akurát toho, že mi niekto hanebne podpáli auto. Ďakujem mu pekne a chcem mu odkázať, že takto ma nezastraší a že mi to dodáva veľa energie do ďalšej práce a naďalej budem takto aktívne pracovať a snažiť sa odhaľovať korupciu či v meste, či na Slovensku. Záverom mi dovoľte, aby som poďakoval nášmu primátorovi, ktorý neváhal a stojí za mnou. Takisto ďakujem mojim kolegom, veľmi si to vážim.

Rastislav Henek: Toto v Púchove nie je prvý čin. V priebehu dvoch rokov, kedy sme začali aj s novým poslaneckým zborom v Púchove konať čestne, svedomite a nekradnúť, tak takéto veci sa nám spätne začínajú vracať, či je to konateľ Mestského bytového podniku, ktorému bolo rozbité auto, konateľovi Technických služieb, ktorému bolo rozbité auto, takisto aj prednostke, ktorej auto bolo vypálené. Chcem len povedať, že ako primátor budem stáť za každým takým čestným človekom, človekom, ktorý bude chcieť mestu Púchov iba pomáhať. My predpokladáme asi kto to celé mohol spôsobiť. Pevne verím, že sa tento prípad prešetrí a toto v našom meste zmizne. Naozaj chceme tam žiť čestne, slušne a hlavne nekradnúť. Za nás, tak ako aj za nový poslanecký zbor, hovoria výsledky. My sme mesto oddlžili, mesto má peniaze, má výborné finančné zdravie, v meste sa buduje, ale niekomu to stále vadí. Ďakujem pekne a zastrašiť sa nedáme.

Ľubomír Galko: Túto noc zhorelo auto púchovského poslanca Lukáša Ranika, nášho okresného predsedu strany Sloboda a Solidarita, ale zajtra môže zhorieť auto komukoľvek z nás. Takýto teror nemusí skončiť len horiacimi autami na parkoviskách. Preto chcem z tohto miesta požiadať všetkých, ktorí môžu pomôcť pri vyšetrovaní, aby sa so svojimi informáciami obrátili na políciu alebo priamo na nás. Zároveň chcem požiadať slovenskú políciu, aby vyvinula maximálne úsilie na vypátranie páchateľov. Útoky na majetok poslancov, ktorí čistia Augiášove chlievy v slovenských mestách a obciach, nesmú byť účinným nástrojom na ich umlčanie. Ako iste viete, ako poslanec NR SR som aj členom Výboru pre obranu a bezpečnosť, preto sa budem osobne zaujímať o to, ako polícia postupuje pri vyšetrovaní tohto prípadu.

Ako poslanci NR SR máme možnosť aktívnejšie sa venovať aj komunálnej politike. Máme právo požadovať určité doklady, máme právo zúčastňovať sa mestských zastupiteľstiev, musia nám tam udeliť slovo a chcem potvrdiť to, čo hovoril predseda strany Sloboda a Solidarita, že ak si niekto myslel, že takýmto činom ukončí nejakú tému a ukončí nejakú aktivitu, tak spôsobil a spôsobí presný opak. Pretože my v strane SaS si na Púchov a na jeho hospodárenie za uplynulé roky posvietime a budeme stáť za naším komunálnym poslancom Lukášom Ranikom a už naše najbližšie kroky ukážu, že tejto téme, ktorá možno mohla ostať lokálna, budeme venovať patričnú pozornosť a urobíme z mesta Púchov centrálnu tému.

Richard Sulík: Keď niekomu vyhorí auto, to sú jednotky prípadov na Slovensku. Teraz všetci títo ľudia, ktorým sa to práve v Púchove stalo, tak ich spája to, že odhaľovali v minulosti nejaké rozkrádačky. Ak by toto nemal byť dôvod, tak čo iné by musel byť dôvod? To by museli byť tak prudké a intenzívne spory v nejakom osobnom živote, že si to neviem predstaviť. A čírou náhodou by ich museli mať všetci, ktorým sa to stalo, práve v Púchove a ktorí odhaľovali rozkrádačky. Tá pravdepodobnosť, že tam je súvis, je mimoriadne vysoká a preto sa aj prikláňame k tejto verzii. Lukáš Ranik je tam aktívny, no tak teraz dostal odkaz.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1548x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2066x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1943x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1712x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,