asfasdf ×

NázorObčana.sk

Obrovské investície Talianska v DĽR nútia Kyjev „obhrýzať si nechty“

 Aktuality

I keď Doneckú ľudovú republiku ešte nikto neuznal, životaschopných talianskych podnikateľov to netrápi. Celá delegácia ich 22. februára prišla pracovne do Donecka.

24 Február
2017 19:16:46

 

Foto: Facebook

Pracovná návšteva znamená, že sem prišli nie ako súkromné osoby, ale oficiálne a s vážnymi zámermi. Taliani chceli priamo na mieste zistiť, aké druhy tovarov Dončanom chýbajú. Veľmi sa potešili, keď našli svoju produkciu na pultoch miestnych obchodov. Hostia sa však zaujímali aj o investičné možnosti a zbadali tu rad príležitostí. Veľkú perspektívu tu má podľa nich talianske poľnohospodárstvo a vôbec celý taliansky agropriemyselný sektor. Územie DĽR poskytuje veľkú príležitosť rozvíjať ho.

Podľa člena asociácie „Lombardsko – Rusko“ Elizea Bertolaziho, v Taliansku sú podnikatelia pripravení investovať do poľnohospodárstva DĽR. Bertolazi navyše poznamenal, že po priznaní pasov DĽR a LĽR Ruskom, začali do asociácie prichádzať v Taliansku žijúci rodáci z Ukrajiny a začali sa zaujímať, ako by mohli tento doklad získať.

Treba povedať, že talianski hostia brali svoju misiu veľmi vážne, neobmedzili sa len slovami a vyhláseniami. Aby si hmatateľne určili potenciál doneckej pôdy na pestovanie zeleniny a ovocia, vzali si so sebou vzorky pôdy na jej odborné preskúmanie. Veľmi skoro po nich prídu sem kvalifikovaní technológovia – syrári a spolu s nimi aj strojná a technologická výbava.

Dá sa povedať, že taliansky podnikateľský výsadok bol užitočný. Taliani sa neboja vstúpiť do konfliktu so záujmami Kyjeva, kým iní sa ostýchajú a nerozhodujú. Pre DĽR je táto návšteva dôležitá aj preto, že jej priniesla nádej zbavenia republiky izolácie a jej zapojenia do medzinárodnej ekonomiky. No a čo sa týka úradov Ukrajiny, tak jej reakcia na túto udalosť bola úplne predvídateľná.  Lenže biznis je biznis.     

Podľa finobzor.ru, srspol.sk

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(14 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:
tivodul, 02.03.2017, 03:01:48 0 0
Nikdy by nenastal konflikt ak by ukrajinský blázni v ukrajinskej vláde neboli odstavili svoje oblasti od plynu, elektrického prúdu a iných energií, vyplácania dôchodkov a sociálnych dávok. Namiesto toho keď bolo jasné, že sú v ťažkej situácii mali im navyšovať aspoň iba o dvojnásobok inflácie. Na miesto toho vyvolali občiansku vojnu a snažili sa to zhodiť na štýl politického podvodu na RUSKO. Nuž mohli to zhodiť aj na členské štáty nato - veď im nepomohli ani humanitárne !
  • 1

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1516x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2044x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1922x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1695x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,