asfasdf ×

NázorObčana.sk

Savčenková a Ruban sú zasa v Donecku. Navštívili ukrajinských zajatcov a väzňov a vyzvali k výmene zajatcov „všetkých za všetkých“

 Aktuality

Ukrajinská poslankyňa Nadežda Savčenková a riaditeľ ukrajinského centra oslobodenia zajatcov „Dôstojnícky korpus“ Vladimír Ruban zasa prišli na návštevu do Donecku. Ako uviedli pre média, ich hlavným cieľom je výmena zajatcov.

25 Február
2017 19:26:20

 

Foto: Donecká informačná agentúra

Ako uvádzajú donecké média, toto už nie je prvá návšteva Savčenkovej a Rubana v Donecku. Doneckí novinári so štipkou sarkazmu poukazujú na to, že Savčenkovej a Rubanovi určite viac ide o životy ukrajinských vojakov a civilistov, ako všetkým ostatným ukrajinským politikom dokopy – prezidentovi, predsedovi parlamentu, premiérovi, poslancom, ministrom, vojenským veliteľom a pod.

O možnostiach výmeny zajatcov Savčenková a Ruban rokovali s predstaviteľmi ministerstva štátnej bezpečnosti Doneckej ľudovej republiky. Na rozdiel od iných ukrajinských politikov, na výmenu zajatcov majú presne ten istý názor, ako v Donecku a Luhansku: zajatcov treba vymeniť podľa systému „všetkých za všetkých“. To ešte raz podčiarkli počas tlačovky po rokovaniach na ministerstve štátnej bezpečnosti DĽR.

Potom Savčenková a Ruban navštívili nápravno-výchovné zariadenie, kde sa nachádzajú  ukrajinskí zajatci. Rozprávali sa s nimi osamote – bez prítomností médií a predstaviteľov doneckej administrácie. Ako potom povedali, sú spokojní s tým, že ukrajinskí zajatci majú dobré podmienky a s nimi sa zaobchádzajú celkom slušne. Doviezli pre nich aj darčeky od príbuzných a prisľúbili, že čoskoro ich vymenia za doneckých a luhanských vojakov, ktorí sa nachádzajú v ukrajinskom zajatí. 

Potom Savčenková a Ruban navštívili Západné výchovno-nápravné zariadenie v meste Makejevka, kde sa nachádzajú Ukrajinci – civilisti, ktorí spáchali trestné činy na území Doneckej ľudovej republiky. Taktiež sa s nimi rozprávali o podmienkach, v ktorých sa nachádzajú počas odpykávania trestu. Aj v tomto prípade sa s nimi rozprávali sami – bez prítomnosti médií.

Počas tejto návštevy Savčenkovú a Rubana sprevádzali oficiálni doneckí predstavitelia, ako aj Ochrankyňa ľudských práv v Doneckej ľudovej republike Daria Morozovová. Pre domáce média poznamenala, že návšteva Savčenkovej a Rubana je to vlastné súkromná návšteva, ich  iniciatíva, pretože v Kyjeve ostatní politici nemajú žiaden záujem o výmenu zajatcov, nezaujíma ich osud ukrajinských občanov.  

„Prišli, aby sa ešte raz na vlastné oči presvedčili, že ukrajinskí zajatci majú dobré podmienky, správajú sa tu k nim slušne. Touto návštevou Savčenková a Ruban sa snažia potlačiť kyjevské vedenie, aby konečne začalo plniť Minské dohody a zaoberať sa problémom zajatcov a aby všetci zajatci na obidvoch stranách sa čo najskôr vrátili domov. Pevne veríme, že sa tak skoro aj stane,“ zdôraznila Ochrankyňa ľudských práv v Doneckej ľudovej republike Daria Morozovová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1942x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2500x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2281x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2045x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,