asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruskí experti si zosmiešnili článok v nemeckom denníku Die Welt o tom, že ruské tajné služby posielajú do Európy špiónov pod maskou migrantov

 Aktuality

Nemecký denník Die Welt zverejnil ďalšiu verziu nekalej činnosti ruských tajných služieb: ruská Federálna služba bezpečnosti posiela do Európy svojich špiónov zamaskovaných ako migranti. A okrem iného sa snaží zhoršiť migračnú krízu v EÚ.

26 Február
2017 18:35:38

 

Fotto: Facebook

Ruskí experti na to reagovali spŕškou ironických a sarkastických poznámok a otvorene sa posmievali nad „rozprávkami“, ktoré pomerne často zverejňujú média v EÚ. V konkrétnom článku v Die Welt však autori to myslia smrteľne vážne. Odvolávajú sa na výpoveď istého ruského dôstojníka, ktorý vraj prezradil, že ruskej Federálnej službe bezpečnosti sa podarilo infiltrovať do Európy svojich špiónov pod maskou migrantov.

Tento dôstojník taktiež prezradil, že o tejto akcii vedenie FSB informovalo aj ruského prezidenta Vladimíra Putina. Títo „špióni“ vystupujú ako prenasledovaní v Rusku Čečeni. Tieto tvrdenia odzneli aj v dokumentárnom filme odvysielanom na nemeckej televíznej stanici ZDF a Die Welt cituje tieto slova z filmu.

Aj vo filmu, aj v článku jasne sa označuje cieľ tejto operácie: za pomoci „politicky prenasledovaných Čečenov“ v EÚ vytvoria rozsiahlu ruskú špionážnu sieť. „Čečeni“ sa integrujú do moslimských komunít hlavne v Nemecku, Veľkej Británii a Francúzsku. Niektoré obdobie to budú takzvané „spiaci“ agenti. „Zobudia“ ich a začnú aktívne konať, keď dostanú príslušný rozkaz z Kremľa.

V článku sa dokonca uvádza krstné meno dôstojníka, ktorý utiekol na Západ - Igor. Uvádza sa, že vo FSB pôsobil vo funkcii riaditeľa oddelenia pre boj s terorizmom a politickým extrémizmom. Die Welt cituje šéfa nemeckej kontrarozviedky Hansa-Georga Maaßena, ktorý tvrdí, že „FSB cielene napomáha prílevu islamistov do Nemecka, aby destabilizovali situáciu v krajine“. Die Welt prízvukuje, že nemecké tajné služby už dávnejšie podozrievajú, že zvýšený prílev čečenských utečencov znamená, že FSB uskutočňuje tajnú operáciu.

Ruskí experti najviac sa bavili na tvrdení šéfa nemeckej kontrarozviedky Hansa-Georga Maaßena, že FSB cielene napomáha prílevu islamistov do Nemecka, aby destabilizovali situáciu v krajine. Pripomínajú nemeckému kolegovi, že je to predovšetkým nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorá doslova pozýva migrantov do Nemecka a stále vyzýva, aby im otvorili dvere aj všetky ostatné členské krajiny EÚ, láka prisťahovalcov do Nemecka – to znamená, že práve Angela Merkelová, v súlade so slovami Hansa-Georga Maaßena „pozýva migrantov do Nemecka za účelom destabilizácie situácie v krajine.“ Ruskí experti prízvukujú, že to nerobí FSB, ale najvyššie nemecké vedenie a namiesto toho, aby Nemci ohovárali iných, mali by radšej pozametať vo vlastnom dome...

  

Ozvali sa aj politológovia, analytici a novinári, ktorí sa špecializujú v oblasti práce tajných služieb. „Fakt, zo všetkých síl tlieskam publikácii v Die Welt! Tak dobre som sa už dávno nezasmial! Rozprávka o plukovníkovi FSB, ktorý utiekol to Nemecka a porozprával o „zásielke“ akýchsi „politicky prenasledovaných Čečenov“ do Európy pod maskou ruských agentov – tak také dobré fantazy som ešte nečítal,“ napísal riaditeľ mediálnej skupiny ruských novín Pravda Vadim Goršenin, ktorý sa práve venuje činnosti tajných služieb – ako doma, tak aj v zahraničí.

„Tento článok v Die Welt ma nielen pobavil, ale aj potešil. Nech európsky mainstream píše viac podobných článkov. Je to otvorená rusofóbia a totálna somarina. Ľudia to vedia. Takže podobné články sú službou pre nás, pretože ukazujú, aké somariny a bludy píše európsky mainstream,“ cituje Vadima Goršenina portál Politonline.

„Samozrejme, žiadna tajná služba neprezradí meno človeka, ktorý ju zradil. Ale máme svoje zdroje a máme presné informácie, ktoré ukazujú, že Die Welt otvorene klame, keď píše, že tento „plukovník Igor, ktorý vo FSB pôsobil vo funkcii riaditeľa oddelenia pre boj s terorizmom a politickým extrémizmom“ prednedávnom utiekol do Európy. Máme presné údaje za obdobie ostatných 15 rokov: nikto v r. 2002 – 2017 s hodnosťou plukovník, menom Igor a hlavne s funkciou riaditeľa oddelenia pre boj s terorizmom a politickým extrémizmom alebo žiadnou viac – menej podobnou funkciou na Západ neutiekol. Sú to všetko totálne bludy presne na úrovni hollywoodských filmov,“ sarkasticky poznamenal.   

Pripomenul, že verzia, že „Rusko riadi migrantov“ už kolovala, keď v Kolíne moslimovia začali prepadávať domáce ženy a znásilňovať ich. Potom podobné somariny prestali opakovať, pretože pochopili, že týmto klamstvám v Európe nik neverí. „V Európe nevedia, čo s migrantmi. Nedokážu vyriešiť túto krízu a preto to všetko hádžu na Rusko. Ale nech sa pozrú na to, ako vznikla táto migračná kríza, prečo moslimovia začali utekať zo svojich krajín, kto rozpútal vojny v štátoch Blízkeho východu... Potom všetko bude jasné,“ cituje slova vysoko postaveného dôstojníka ruskej Federálnej služby bezpečnosti Vadim Goršenin na svojej internetovej stránke.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(11 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:
tivodul, 02.03.2017, 04:33:04 1 0
Nielen ryba smrdí od hlavy, mnohým ľuďom neskutočne páchne z úst, už stratili súdnosť, nie sú schopní kontrolovať sami seba... a to nie sú židia čo neprávom skončili v plyne vyrobenom v USA americkým židom - najväčším výrobcom farieb. Natierač bytov - výrobca náterových hmôt, v tom nemôže byť súvislosť, alebo predsa?
palickaa2, 27.02.2017, 13:47:30 1 0
Západniarski špinavci!!!
  • 1

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1747x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2278x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2114x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1869x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,