asfasdf ×

NázorObčana.sk

Deutsche Welle: „Znie to paradoxne, ale čísla hovoria samé za seba: napriek sankciám ruská ekonomika zasa dobre funguje“

 Aktuality

Nemecká verejnoprávna televízna a rozhlasová spoločnosť Deutsche Welle na svojom portálu venovala svoj úvodný redakčný článok stavu ruskej ekonomiky. S prekvapením konštatuje, že aj napriek sankciám je v „dobrom zdravotnom stave“.

28 Marec
2017 19:53:10

 

Foto: Screenshot Deutsche Welle

Kým svetový mainstream vrátane nášho slovenského mainstremiku snaží sa verejnosť postrašiť zlým stavom ruského hospodárstva a vyzýva pokračovať v sankčnej vojne, aby sa definitívne podarilo doraziť „ruského medveďa“, Deutsche Welle sa pokúsila triezvo zhodnotiť situáciu a na celú vec sa pozrieť bez „politických okuliarov“. S prekvapením zisťuje, že situácia v ruskom hospodárstve je úplne iná, ako o tom „básni“ mainstream. 

„Kvôli sankciám Rusi začali vyrábať viac, než importovať. Niektoré z odvetví v dôsledku toho narástli. Vôbec neexistujú žiadne náznaky toho, že existuje aspoň nejaký nedostatok potravín v krajine. Darí sa priemyslu a pôdohospodárstvu a vláda v tomto roku očakáva ďalší 2-percentný rast hospodárstva. Kým nemecké firmy si želajú a dúfajú, že zasa dôjde k zlepšeniu obchodu s Ruskom, zatiaľ zrušenie sankcií voči Rusku nik v EÚ neočakáva,“ konštatuje Deutsche Welle.


„Znie to síce paradoxne, ale čísla hovoria samé za seba: aj napriek sankciám ruská ekonomika zasa dobre funguje. Protiruské sankcie Európskej únie, zdá sa, dokonca posilnili niektoré odvetvia hospodárstva Ruska. V rámci nutnosti Rusi začali vyrábať oveľa viac, ako predtým, a robia to namiesto toho, aby dovážali tovar. Sami ho vyrábajú. Vzhľadom na lacnejší rubeľ dovoz by v každom prípade bol drahší,“ uvádza sa v článku.


„Ale to neovplyvnilo negatívne ruské trhy, kde nie sú žiadne známky deficitu. Nemecké podniky nepotrebujú sankcie a spoliehajú sa na to, že obchodné vzťahy s Ruskom budú sa zasa zlepšovať. Doba hospodárskych ťažkosti v Rusku je zjavne na ústupe,“ poznamenáva nemecká stanica.


„V r. 2014, keď na Rusko boli uvalené sankcie, Moskve sa podarilo vyhnúť recesii. V r. 2015 došlo k výraznejšiemu poklesu v ekonomike – o 3,7 percenta. V r. 2016 bol HDP negatívny. Ale už tento rok ruská vláda znovu očakáva nárast o 2 percenta. Medzitým s rýchlym zrušením sankcií nepočíta ani jedna zo strán. Podniky sa nejakým spôsobom musia prispôsobiť,“ uzatvára svoj komentár nemecká verejnoprávna televízna a rozhlasová spoločnosť Deutsche Welle.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1857x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2412x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2213x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1986x 👤eugenius
,