asfasdf ×

NázorObčana.sk

Jediným úderom: britské média sa zľakli nových ruských rakiet

 Aktuality

Britské médiá aktívne diskutujú o charakteristikách novej ruskej hyperzvukovej rakety „Zirkon“. Novinári majú za to, že táto zbraň ohrozuje námorníctvo V. Británie a môe zmeniť rovnováhu síl vo svete.

29 Marec
2017 21:30:39

 

Foto: Facebook

Napríklad The Mirror píše, že nová raketa je schopná „jediným úderom“ zlikvidovať najmodernejšie lode britského námorníctva. „Experti sa obávajú, že raketa „Zirkon“ môže jediným úderom potopiť dve nové britské lietadlové lode, ktoré stáli 6 miliárd libier,“ hovorí sa v článku.

No a keďže britské námorníctvo nemá vo výzbroji žiadne prostriedky na obranu svojich lodí od takýchto rakiet, jeho lietadlové lode sa budú musieť držať mimo dosahu ruských rakiet, čo sú stovky kilometrov. Britským lietadlám na lietadlových lodiach sa na prekonanie tejto vzdialenosti zase nebude dostávať paliva. Britské lietadlové lode sa tým stanú zbytočné a rovnako zbytočným bude držať ich vo výzbroji.

The Daily Mail upozorňuje, že ruská raketa dosahuje rýchlosť 7400 km/hod., čo je šesťnásobok rýchlosti zvuku. „Súčasné prostriedky PVO britského námorníctva dokážu zostreľovať len prostriedky, ktoré sa pohybujú maximálne 3700 km/hod., čiže proti raketám Zirkon sú zbytočné“, hovorí sa v článku. List tie zdôrazňuje, že „nezadržateľná“ ruská raketa sa môže stať pre britské lietadlové lode ozajstnou katastrofou.

The Daily Star píše, e raketa Zirkon môže „zmeniť rovnováhu síl“. „Túto smrtonosnú raketu možno odpáliť zo súše, mora i z ponorky. 250 kilometorv prekoná za dve a pol minúty, čo je rýchlejšie ako rýchlosť snajperskej guľky“, tvrdí autor článku.

The Sun vydali materiál pod titulkom „Raketa, ktorá sa nedá zastaviť“. List píše, že ak by sa aj podarilo zničiť Zirkon zbraňou na blízky boj, loď, na ktorú bude nasmerovaná, bude i tak vážne poškodená.

Zaujímavé je, že niektoré britské listy ilustrovali svoje články o ruskom Zirkone obrázkom americkej hypervukovej krídlatej rakety X-51A Waverider.

Prvé údaje o ruskom Zirkone sa objavili v roku 2016. Ide o rakety pre ponorky piatej generácie „Hasky“. Údaje o technických charakteristikách sa držia v tajnosti, predpokladá sa, e majú dosah 300 – 400 km.

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

93 %
(14 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2016x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2569x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2360x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2105x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,