asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Guardian: „Trump ženie celý svet do katastrofy. Ale politici, média a ti, ktorí môžu mať vplyv na amerického prezidenta, tomu nevzdorujú“

 Aktuality

Nový americký prezident aj naďalej šokuje celý svet. Kým doma prehráva so svojimi oponentmi na všetkých frontoch, tieto prehry sa asi rozhodol kompenzovať tvrdými brutálnymi vojenskými útokmi v zahraničí...

15 Apríl
2017 18:42:43

 

Foto: Screenshot The Guardian

Tento trend si všimol aj novinár a analytik Trevor Timm, ktorý vo svojom článku pre britský denník The Guardian prízvukuje, že útoky americkej armády pod zámienkou boja proti Islamskému štátu sú stále riskantnejšie a barbarskejšie. Poukazuje na to, že Američania likvidujú civilné obyvateľstvo na Blízkom a Strednom východe. Tvrdí, že americký prezident ženie celý svet ku katastrofe, ale západní politici a média mu vôbec nevzdorujú.

„Donald Trump raketovými útokmi v Sýrii pritiahol pozornosť celého sveta, ale omnoho  menšia pozornosť sa venuje  riskantným a stále barbarskejším vojenským akciám jeho administrácie v iných častiach sveta. V súčasnosti americký prezident otvorene priznáva, že nemá tušenie, čo má podniknúť v Sýrii a že jeho administrácia a Kongres nemá plán v prípade zmeny režimu v Damasku. Navyše sa zdá, že sa nikto nestará o to, že útoky na Sýrii stavia Spojené štáty, podľa ruského premiéra, na pokraj vojenskej konfrontácie s Ruskom,“ poukazuje novinár.
 

„Aj napriek všetkým týmto alarmujúcim správam by sme mali venovať pozornosť aj  neuveriteľnému zvýšeniu počtu úmrtí v radoch civilného obyvateľstva. Iba v marci zahynulo asi tisíc ľudí v dôsledku „nedbalosti“ vojenských kampane Trumpovej administrácie na Strednom východe, hlavne v Iraku a Jemene. Mnohé útoky, ktoré americká armáda uskutočnila pod zámienkou boja proti Islamskému štátu, spôsobili vážne škody civilnému obyvateľstvu v týchto krajinách,“ prízvukuje Trevor Timm.
 
„Po nástupe Donalda Trumpa do funkcie prezidenta sa výrazne zvýšil počet používania  bezpilotných lietadiel počas útokov. Podľa Rady pre medzinárodné vzťahy (Council on Foreign Relations) americké drony v marci útočili každých 1,8 dní (v období Obamovej administrácie - každých 5,4 dní). Okrem toho Trumpova administrácia reaguje na jadrový  program Severnej Kórei ešte aktívnejším rinčaním zbraňami: cez víkend poslala americké lode do tohto regiónu, aby demonštrovala svoju silu,“ podčiarkol.
 
„Pred niekoľkými týždňami americký minister obrany, podľa správ v médiách, plánoval neuveriteľne nebezpečnú operáciu obsadenia iránskej lode v medzinárodných vodách. Tento  nepopierateľný akt agresie dočasne odložili iba preto, že sa tento plán dostal do médií. Ale to v žiadnom prípade nezastavilo Trumpa, aby ešte viac zhoršil vzťahy s Teheránom,“ dodáva.


„Vrcholom „šialenstva“ 16 rokov od začiatku najdlhšie sa vlečúcej vojny v americkej histórii je ďalšia eskalácia v Afganistane. Vysoko postavený generál informoval Kongres, že armáda chce vyslať ešte viac vojakov do Afganistanu, aby našla cestu von zo „slepej uličky“. Pred pár týždňami prestala Trumpova administrácia zverejňovať počty ďalších ozbrojených jednotiek, ktoré majú bojovať v zahraničí. V súčasnosti nemá americká verejnosť ani potuchu, koľko vojakov bojuje v zahraničí a čo tam vlastne robia,“ prízvukuje Trevor Timm.

 „Samozrejmé, že Bašar Asad je monštrum a mäsiar a Sýrčania v posledných piatich rokoch  neuveriteľne trpeli. Severná Kórea je potenciálne nebezpečná a nepredvídateľná krajina a Irán na svetovej scéne nie je neškodný hráč. Avšak predstava, že sa vedením vojen proti týmto krajinám a posilnením bojov v nich niečo vyrieši, je v rozporu s poslednými 15 rokmi  histórie, v priebehu ktorých Spojené štáty napadali jednu krajinu za druhou, zvrhli ich vodcov, aby vyvolali ešte väčší chaos a znásobili ničenie. Všetko to priviedlo ku strate miliónov životov a biliónov dolárov,“ pripomína britský novinár.

Vo svojom článku Trevor Timm viac razy prízvukuje, že Trumpova administrácia ženie svet do katastrofy, ale politici, média a všetci tí, ktorí môžu mať vplyv na amerického prezidenta, tomu nevzdorujú.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1747x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2278x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2114x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1869x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,