asfasdf ×

NázorObčana.sk

The National Interest: Ruský Tu-160M2 Blackjack nadzvukový bombardér: nosič krídlatých rakiet?

 Aktuality

Svetový mainstream to akosi má pomýlené. Neustále vyhlasuje, že americká armáda je silnejšia, ako ruská, ale stále viaceré mainstreamové média vysielajú panické správy, že predsa je ruská armáda silnejšia a prezentujú niektoré jej zbrane.

16 Apríl
2017 20:10:42

 

Foto: Screenshot The National Interest

Najnovšie programu modernizácie ruského strategického bombardéru Tu-160 venoval svoj článok v časopise The National Interest analytik a publicista Dave Majumbar. Tvrdí, že realizácia tohto programu výrazne zvýši potenciál ruských jadrových síl a na dlhé obdobie  poskytne Moskve vysoko účinný prostriedok nosiča jadrových zbraní – konkrétne krídlatých rakiet. Poukázal na to, že Kremeľ otázku modernizácie armády berie veľmi vážne.

„Nové výrobné verzie ruského Tu-160M2 Blackjack, nadzvukového strategického bombardéra sú naplánované na sériovú výrobu v roku 2022. Ruské letectvo očakáva dodávku  30 až 50 nových verzií slávnych v sovietskom období nosičov krídlatých rakiet. Pôvodný program modernizácie Tu-160 – posledného sovietskeho strategického bombardéra bol zbalený v r. 1991 v súvislosti s krachom samotného štátu ZSSR,“ pripomína novinár.


Dave Majumbar tvrdí, že nový modernizovaný bombardér bude mať veľký potenciál a významné perspektívy. „Rozhodnutie o sériovej výrobe dokazuje, že Rusko sa usiluje o udržanie bojaschopnosti síl vzdušnej jadrovej triády na vysokej úrovni“, cituje Michaela Kofmana, výskumného pracovníka v Kennanovom inštitútu pre pokročilé ruské technológie. Poukazuje na to, že niektorí západní odborníci sa domnievajú, že práce na výrobe ďalších ruských „Bielych labutí“ prezývaných na Západe „Blackjack“ sa už začali.

„Očakáva sa, že Tu-160 M2 získa zlepšený systém pohonu a nové aerodynamické vlastnosti. Okrem toho tento nosič bude vybavený vysoko presnými konvenčnými zbraňami, ale predsa  základom jeho bojovej sily, presne ako aj doposiaľ, je rad riadených krídlatých striel X-55SM. Po zahájení sériovej výroby Tu-160M2 bude jedným z najimpozantnejších bojových strojov v ruskom arzenálu. Nikto nepochybuje o tom, že bombardér bude vyrobený – je to iba otázkou času,“ je presvedčený Dave Majumbar.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(11 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1931x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2482x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2272x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2031x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,