asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Daily Mail: Rusko a Čína poslali vojska ku hranici s KĽDR, aby v prípade útoku USA na túto krajinu vojaci zastavili prílev miliónov utečencov

 Aktuality

Britský tabloid The Daily Mail zverejnil správu, že ruský prezident Vladimír Putin poslal vojska a vojenskú techniku na hranicu s KĽDR. Pripomenul, že iba pár dní predtým aj Čína poslala na hranicu s KĽDR 150 tisíc vojakov.

21 Apríl
2017 21:14:39

 

Foto: Screenshot The Daily Mail

The Daily Mail tieto novinky vysvetľuje tým, že USA môžu zaútočiť na Severnú Kóreu a Rusko a Čína sa v tejto súvislosti obávajú, že milióny severokórejských utečencov budú cez hranice utekať do Ruska a Číny. Britský tabloid sa odvoláva aj na video, ktoré sa vo štvrtok objavilo na sociálnych sieťach a ktoré svedčí o tom, ako Rusko upevňuje 17-kilometrový úsek spoločnej hranice s KĽDR.

Na tomto videu sa uvádza, že tri vlaky s ruskou vojenskou technikou smerujú do Primorského kraja cez Chabarovsk, uvádzajú sa taktiež prelety vrtuľníkov a manévre obrnenej techniky. The Daily Mail poukazuje na to, že zástupca ruského vojenského velenia Alexander Gordejev /trochu opravíme britských kolegov – Alexander Gordejev je náčelník tlačovej služby Východného vojenského okruhu Ruska – pozn. aut./ odmietol uviesť príčiny presunu vojska a vojenskej techniky, informoval iba o tom, že prednedávnom sa v Zabajkalskom regióne skončili vojenské cvičenia.  

Morský prístav Vladivostok, kde podľa britského tabloidu, sú v súčasnosti sústredené ruské vojska a technika, sa nachádza vo vzdialenosti menej ako 150 kilometrov od hranice so Severnou Kóreou. Podľa ruského experta Konstantina Asmovola, experta Inštitútu Ďalekého východu, v prípade jadrového útoku USA na Severnú Kóreu rádioaktívny oblak zasiahne toto mesto už o 2 hodiny.

Našim čitateľom iba pripomenieme, že Čína má spoločnú 1416-kilometrovú hranicu so Severnou Kóreou. Rusko-severokórejská hranica má iba 39,4 km, z toho 22,1 km – morská hranica a na pevnine túto hranicu /17,3 km/ tvorí rieka Tumannaja /po slovensky Hmlistá, po čínsky Tumynjan, po kórejsky Tumangan/. Táto rieka tvorí aj dosť značnú časť čínsko-severokórejskej hranice.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1548x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2066x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1943x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1712x 👤eugenius
,